Beşiktaş taraftarının tribündeki coşkusu, takımının arkasında olduğunu görmek, bu maçın güzel görüntülerinden biriydi.

Futbolda başarının anahtarı 'Takım oyunu'dur. Takım oyununun ortaya çıkması için de uyum sorununun olmaması lazım. Bu noktada sahneyi alması gereken isim de teknik adam olmalı.

Beşiktaş tüm sorunları atlatabilecek kadro zenginliğine ve bu zenginliği yönetecek bir teknik direktöre sahip, bu da Beşiktaş'ı rakiplerine göre en az iki adım öne çıkarıyor.

Şenol Güneş eğer sezon başı gelseydi şu an bu hikaye çok farklı olurdu. Bugün o Valerien’i destekleyenler Beşiktaş’ın şampiyonluğu kaçırmasına sebep olmuştur.

Hocanın sayesinde oynayanı, oynamayanı, teknik direktörüyle aile olmuş bir Beşiktaş var. 

Buna rağmen belli bir kesim tarafından şu an bile hocanın kredisi az. 1-2 ters sonuç gelirse, her şey unutulur anında Şenol Güneş istifaya kadar gider.

Mert kaleye geçtiğinden beri Beşiktaş'ın kalesi güvenli ellerde. Kalecinin yükselen performansı son zamanlarda başarının anahtarı oldu. 

Beşiktaş savunmasında görev yapan oyuncuların ileri uçtaki görev yapan oyunculara verdiği destek son zamanlardaki başarının anahtarı oldu. Colley ve Saiss'ın başarılı çizgisinde Salih, Hadziahmetoviç ve Gedson'un da katkısı büyük. 

Orta sahada Şenol Hoca, bu üç oyuncuyu sahaya sürdüğü bütün maçlarda belli bir standart ortaya koydu. Bu oyuncuların savaşcı kişiliği diğer  oyuncuların işini kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda değerini de yükseltti.

Beşiktaş'ta tüm oyuncular görevini eksiksiz yerine getirdi. Ben en çok Gedson'un performansını beğendim. Bitmez tükenmez enerjisiyle maçın yıldız ismi oldu.

Cenk ve Aboubakar kabul etmek lazım ki formda olmasalar bile rakiplerine çok ciddi korku salıp, rakip defansın öne çıkmasını engelliyorlar.

Beşiktaş Galatasaray'ın etkili isimlerini durdurmasını bildi. Sabırlı bir oyun oynayarak maçı kazandı. Beşiktaş hak ettiği bir galibiyeti alarak zirve yarışına renk kattı. Bırakın ikili averajı, üçlü averajda bile zirvede olarak ligin geri kalan maçları azalmış olsa bile  rakiplerini bu şekilde tedirgin etmesi keyif verici.

Vadat Okyar'ın da ruhu şad olsun. Fenerbahçe  maçında uyduruk bir penaltıdan gol yedik, Galatasaray maçında ise net penaltımız verilmedi... Hakemlere rağmen şerefimizle oynayıp hakkımızla kazandık...

Masis Kuyumcu / Duhuliye