Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, orta sahasına bir Sosa bir de Talisca arıyor... Talisca'nın özelliklerine sahip oyuncu olarak scout ekibi önüne Mike Tresor'u getirdi. Güneş'ten fırçayı yedi.

Güneş kendilerinin alabileceği, mali durumlarını göz önüne alarak transfer edilebilecek oyunculara vakit harcanmasını istedi. Tresor gibi alınması imkansız oyuncularla vakit kaybedilmemesini önerdi. 

America'da oynayan Şilili Diego Valdez yine gündeme geldi. Dinam Zagreb'den Marko Tolic'in videoları Güneş'in önüne konuldu. Olympiakos'tan Pep Biel için rapor sunuldu. 

Şenol Güneş'in en fazla ilgisini çeken isimse Vitaliy Buyalskiy oldu. Attığı golle Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi hayallerini çöpe atan Ukraynalı oyuncunun videoları, istatistikleri ve scout raporları Güneş'in ilgisini çekti. 

Ukraynalı oyuncu için WyScout tarafından hazırlanan "en iyi görüntülerinden" oluşan videolardan çok, tam maç görüntülerini talep etti. Kötü oynadığı maçlarda, oyundan alındığı maçlarda neleri yanlış yaptığını görmeyi talep etti.

Güneş'in ve yardımcılarının Vitaliy Buyalskiy'yi bir süre inceleyeceği eğer olumlu rapor çıkarsa tecrübeli teknik adamın bir yardımcısının Dinamo Kiev'in bir kaç maçını yerinde izleyip Vitaliy Buyalskiy için son kararı vereceği bildirildi.

fotospor