Beşiktaş'ta geleceği merak edilen oyunculardan birisi olan Valentin Rosier ile ilgili olarak şok bir iddia ortaya atıldı.

Takvim'de yer alan habere göre tecrübeli teknik adam Şenol Günes'in Beşiktaş yönetimine verdigi raporda "İyi bir teklif gelirse satılsın" ifadesinin geçtigi iddia edildi.

Şenol Günes'in Fransız sağ beki disiplinsiz olduğu için beğenmedigi ifade ediliyor.

Güneş'in bu raporunun ardından yönetimin nasıl bir yol çizecegi ise merak konusu.

Beşiktaş, Sergen Yalçın döneminde kazanılan sampiyonlukta çok büyük payı olan Rosier için Sporting Lizbon kulübüne 4 milyon 800 bin Euro bonservis bedeli ödemişti.

Beşiktaş'ın 26 yaşındaki Fransız sağ beki bu rakama satması çok zor bir ihtimal olarak görünüyor.

Eğer yönetim en az zararla Rosier'in satışını gerçekleştirebilirse yeni bir sağ bek için transfer çalışmalarına başlayacak.

Ocak ayındaki ara transfer döneminin Beşiktaş için hareketli geçmesi bekleniyor.

FUTBOLCUNUN KARİYERİ

Rosier futbola Fransa'nın Rodez takımının altyapısında başladı.

Ardından bir başka Fransız ekibi Dijon'un yolunu yuttu. Oyuncu 2019 tarihinde ise Portekiz'in önde gelen ekiplerinden Sporting'e katıldı.

Rosier 2 Ekim 2020 tarihinde ise Beşiktaş tarafından kiralandı. Beşiktaş'ta kiralık dönemde sergilediği performansla alkış alan oyuncu sonrasında ise 2022 yazında siyah beyazlılar tarafından transfer edildi.

Fakat futbolcu yeni sezonda beklentilerin çok altında kaldı. Bu anlamda oyuncu ile ilgili gelişmeler merakla takip ediliyor.