Beşiktaş'ta Fernando Santos'un sezon sonu görevinden ayrılacağı artık ciddi ciddi konuşuluyor. Samet Aybaba'nın da hem teknik direktör hem transfer konusunda çalışmalar yaptığı biliniyor. Karabağ'ın hocası Gurban Gurbanov'u takımın yıldızı Juninho ile birlikte siyah-beyazlılara getireceği iddiası da her geçen gün güçleniyor. Konu hakkında şampiyon hoca açıklama yaptı.

Beşiktaş yönetimi gelecek sezon güçlü bir kadro kurmak istiyor... Samet Aybaba'nın izlediği ve olumlu rapor verdiği isimlerden birisi de Azerbaycan şampiyonu Karabağ'ın Brezilyalı golcüsü Juninho.
Adı Fernando Santos'un yerine anılan Karabağ'ın hocası Gurban Gurbanov, Juninho sorusuna cevap verdi.

'Oyuncularımı ve kulüp yönetimini tebrik ediyorum. Ben ve takımım şampiyonluğu kazandığımız için mutluyuz.'

'İşimiz öyle bir iş ki sürekli başarı peşinde koşmamız gerekiyor. Sezon boyunca iyi olmak istiyorsak başarılı olmalıyız. Azerbaycan gibi ülkelerde büyük başarılara ender rastlanır. Futbol her zaman değişiyor. Ülkedeki şampiyonluk unvanını korumamız lazım.'

MİLLİ TAKIM VE BEŞİKTAŞ KONUSU GÜNDEMDE

Gurbanov, milli takımda teknik direktörlük görevinin kendisine teklif edilmediğini de açıkladı. Beşiktaş'ın kendisiyle ilgilenip ilgilenmediği ise sorulmadı.

'Milli takımın teknik direktörü olarak İcra Kurulu'na teklif edilmedim. Eğer olursa bunu konuşuruz.'

JUNİNHO'NUN BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE'YE TRANSFERİ DE SORULDU

Takımın yıldızlarından Juninho için Fenerbahçe ve Beşiktaş iddialarına ise şu cevabı verdi.

'Takımı korumak için çalışacağız. Takımın gelecek yıl için potansiyeli var. Beceri seviyelerini artırmaya çalışacağız. Bazen düşünmediğimiz, oyuncuları tutamacağımız teklifler oluyor. Ama onları tutmak için elimizden geleni yapacağız. Türkiye'den de teklifler var. Juninho yükselen bir tıldız. Bunlar futbolun normal dinamikleri içinde olan gerçekler. Kimsenin önünü de kapatmayız. Bunları sezon sonu konuşuruz.'

| Fotospor