Uğur Karakullukçu şu ifadeleri kullandı:

"Giresunspor'u geriye düşülmeyecek takımlar listesinde ben tepelere yazarım, ilk 5-6 takımdan biri. Geriye düştüğün zaman başını belaya en çok sokacak takımlardan biri. ama Beşiktaş'ın tekeri dönüyor artık. Oyuncular birbirini tamamlayan ve performansını yukarı çeken bir hale geldi. Aboubakar buradaki her şeyi değiştirdi. Birçok oyuncu saydık ama hepsi yine Aboubakar'dan çözülüyor. Varlığı, servis kabiliyeti, yaratıcılık potansiyeli, vuruş potansiyeli, zaman zaman ekstrayı da deniyor. Her zaman olmuyor ama biliyorsun ki istediği şeyi en uygun şekilde uygulayacak. Böyle bir oyuncuyla oynamanın rahatlığı var, Aboubakar olursa işte Salih o koşuyu atabiliyor. Hadziahmetovic'in biraz ekstra eleştiriye maruz kaldığını düşünüyorum. Burnley'den gelse, Fransa'da orta sıra bir takımdan gelse "çok teknik, bayağı farklı" diyebileceğimiz bir adam. Çok karizmatik gelmedi taraftara ama zamanla ispatlayacağını düşünüyorum. Çok anlaşılmayabiliyor ama ligin gerçekten en iyi orta saha oyuncularından biriydi. Biraz daha zaman tanınırsa ben katkı vereceğini düşünüyorum.

'AMİR 5-6 SENE HİZMET VEREBİLECEK BİR OYUNCU'

Maxim harika bir oyuncu ama biraz misafir çocuğu gibi. Belli ki sezon bittğinde yeni bir kariyer planı çizecek Gaziantep'teki durumlara göre ama Amir'in bonservisinin Beşiktaş'ta olduğunu ve henüz 26 yaşında bir oyuncu olduğunu unutmamak lazım. Daha 5-6 sene hiçbir arıza vermeden sana hizmet verebilecek bir oyuncu. Anlık karizmatik unsurlara takılmadan oyuncuya sahip çıkmak mühim. Çok da iyi bir duran topçu bence."

'EN ZOR TRANSFER OYUN KURUCU TRANSFERİ'

"6-7 yıl bir takımda oynayan bir oyuncu, adaptasyon problemi tabi ki yaşar. Adam takımın her şeyine alışmış, herkesi ezberlemiş. Oyun kurucu bir de bu adam. Takımındaki oyuncuları tanıdıkça sürekli seviyesi artacak bir isim. En zor transfer oyun kurucu transferi. Sadece kendisinin  adaptasyonuyla değil, takımın bir adaptasyon süreci var. Oyun kurucuların herkese hakim olması lazım. Redmond nereye koşuyor, Salih nasıl top alır, Gedson ne yapar bilmesi lazım. Bunlar otomatik olarak gelmiyor, daha da yeni gelmiş bir oyuncu. Flaş başlamadı belki ama eleştirileri anlamakta da güçlük çekiyorum."