Mustafa Demirtaş;

Başakşehir karşılaşması Beşiktaş adına üç puan aldım gerisi teferruattır anlamında idi. Birde Başakşehir’den ikili averajıda aldı.

Konferans Ligi’ne katılma adına en sert rakiplerinden biri idi Başakşehir ve deplasmanda oynuyordunuz ve deplasmanda Başakşehir’den ikili averajı alıp kazanmak, hem puan hem averaj açısından ciddi bir galibiyettir.

Avrupa kupalarına katılmak adına çok ciddi bir adımdır.

Aboubakar, Masuaku ve Onur gibi özel futbolcuların varlığı etken olmaya başladı.

Takım geneline baktığımızda Beşiktaş’ın ihtiyacı Weghorst tipi bir santrafor değil Aboubakar tipi bir santrafordu. Ghezzal yok iken takım geneli bir skor yaratmada sıkıntı yaşıyordu ve birde bir skor yapacak bir santrafor ihtiyacı vardı. Weghorst böyle bir oyuncu değildi. Tamamlayıcı santrafordu.

Beşiktaş için yarın gelsin ve gol atmaya başlasın denilecek bir santrafor lazımdı ve o da geldi.

Uğur Karakullukçu;

Geldiğinde fizik olarak biraz yetersizdi ilk maçlarda çok hissettirdi ama gittikçe toparlıyor, ama star oyuncu gerçekten bu lig için net star bir forvet tanımı yapsan bu kadar olur.

Attığı gol çok bireysel bir gol. 

Takım için en önemli isim Hadzıahmetovic. Onun gelişi, orta alanı toparladı. Metronom gibi sıfır hata, doğru pası veriyor ve Beşiktaş adına Tayyip, Colley üzerinden bir çok yükü almış oldu. Önemli bir 6 numara ile oynuyor Beşiktaş. Josef kariyeri boyu bu ligde çok önemli işler yaptı ama hiçbir zaman topu vereyim, teknik anlamda kesin koruyacak oyuncu ya da alıp verecek bir oyuncu değildi.

Oyunu işleyecek bir oyuncu değildi. Beşiktaş’ta bir büyük takım için oyunu işleyen bir oyuncuya, 6 numaraya sahip oldu. Bu ciddi bir gereklilikti.

Hadzıahmetovic’in gelişi Gedson’u da rahatlattı. Gedson artık işin ikili mücadele tarafına daha çok kendini ayırabiliyor.