Büyükekşi şu ifadeleri kullandı:

"Hakemlere maçtan önce yöneteceği müsabakanın takımlarıyla ilgili bilgi vereceğiz"

Mehmet Büyükekşi, gelecek hafta hayata geçirecekleri aplikasyonla, hakemlere maçlardan önce takımların oynadığı sistem, futbolcuların özellikleri, hangi futbolcunun hakemi aldatmaya çalıştığı ve futbolcuların davranışlarının da aralarında bulunduğu bilgiler verileceğini söyledi.

Futbolu güzelleştirmenin önemini vurgulayan Büyükekşi, "Dünya Kupası'nda topun oyunda kaldığı süre göz alınarak uzatma dakikalarının uzatılması uygulamasını biz de gelecek hafta başlayacak Spor Toto Süper Lig'de başlatıyoruz. Topun oyunda kalma süresini artırmamız gerekiyor. Kaç dakika uzatılması gerekiyorsa o kadar uzatılması lazım. Herkese eşit mesafede ve adil şekilde olması lazım. Bu sayede oyuncularımızın vakit geçirme alışkanlıklarından vazgeçeceklerini umuyoruz." diye konuştu.

"Hakeme birçok oyuncunun itiraz etmesinin önüne geçeceğiz"

Hakeme itiraz eden futbolcularla ilgili Büyükekşi, "Bir diğer hayata geçireceğimiz karar, verdiği kararla ilgili orta hakeme birçok oyuncunun itiraz etmesinin önüne geçeceğiz. Hakemin yanına fazladan gelen oyuncuya para cezası vereceğiz. Aynısını hakem VAR'a giderken de yapacağız." ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'in ikinci devresinde maç öncesi ve sonrasında hakemlerle ilgili yorumda bulunan yönetici, teknik direktör ve futbolculara para cezası uygulayacaklarını dile getirdi.

Amaçlarının futbolun marka değerini yükseltmek olduğunu aktaran Büyükekşi, "Önceden naklen yayın gelirimiz 500 milyon dolardı. Şimdi 125-130 milyon dolara düştü. Hedefimiz yayın gelirlerini yeniden yükseltmek." diye konuştu.

Kaynak: TFF.org.tr