Dün akşam oynanan maçta hakem ekibine hiç iş düşmedi. Ne bir kritik ceza sahası pozisyonu yaşandı ne de bir kırmızı kart beklentisi oldu. Oyuncular hem oyuna hem de birbirlerine karşı saygılı oynadılar. Bu durum hakemlerin işini fazlasıyla kolaylaştırdı. Her ne kadar maçta altı tane gol olsa da çok yavaş oynanan bir oyun izledik. İlk yarının sonuna 9 dakika ikinci yarının sonuna 7 dakika eklenmesine rağmen topun oyunda kaldığı süre çok düşüktü.

Topun oyunda kalma süresini sorun yaptığımız şu günlerde, Türkiye liginde ilginç bir durum var. Artık sahada sedye görmüyoruz. Sakatlanan oyuncuların tedavileri saha içerisinde yapılıyor ve her sakatlıkta uzunca bir süre oyun duruyor. Bu durumdan galip takımlar rahatsız olmayacağı gibi mağlup durumda olan takımlar da rahatsız olmuyor. Hakemler de oyuncuların sahada tedavi görmelerine müsaade ediyor.


Dünyada tek!

Dün maç oynanırken hakem her iki devrede de su molası verdi. Su molası verdiginde telefonumdaki uygulamadan Adana’daki hava sıcaklığına baktım. Adana’da maç oynanırken hava sıcaklığı 26 derece, hissedilen sıcaklık 28 dereceydi. Herhalde dünyanın hiç bir yerinde bu seviye sıcaklıklarda su molası verilmiyordur.

Deniz ÇOBAN / Fanatik