Stat dolu, seyircinin kafası şampiyonlukta değil. Futbolcuların da kafası öyle.. Maksat bu maçtan galip çıkmak... Hem seyirci gergin hem futbolcu gergin. Beşiktaş tarihinin en önemli kongrelerinden birini yapacak. Ya uzun yıllardır süre gelen (Süleyman Seba'dan sonra) sistem devam edecek, yani Beşiktaş'ı bu hale getiren çürümüş sürecek ya da düzgün bir başkan idaresinde Beşiktaş yavaş yavaş düzlüğe çıkacak. Kongre üyeleri ne kadarı hür iradesine bağlı ne kadarı bindirilmiş kıtalardan oluşuyor, ne kadarı Beşiktaş'ı düşünerek rey verecek göreceğiz.

Transferde harcanan paralar Beşiktaş'ta kambur. Ama dün iç transferde anlaşılamayan iki yerli futbolcuyla galip geldi Beşiktaş. Biri Salih Uçan, diğeri Cenk Tosun… Siyah-beyazlılar iyi oynamadı, kazandı. Karşılarındaki Gaziantep de iyi oynamadı. İki tane pozisyonu var. Bir tanesi çok net, kaleciyle karşı karşıya kaçırdı.

Gaziantep oynadığı futbola göre bu stattan puan çıkarabilir miydi? Hayır... Çıkarsaydı hak etmiş olur muydu? Hayır... Beşiktaş, bir tık daha iyi mücadele edip oynayarak maçı kazandı o kadar. 

Burada Beşiktaş seyircisini tebrik etmek lazım.. Öyle veya böyle maça gelerek vazifesini sonuna kadar yapıyor. Yıllardır görevini yapmayan yöneticilere, yıllardır yapmayan futbolculara rağmen…

Böyle kolay bir maçta hakem nasıldı derseniz, kötü demeyeceğim çünkü çok kötü. Verdiği kartlar rezalet… Akşam seyrederse acaba 'ah' der mi, zannetmiyorum. Ama atılan ve kart yiyen futbolcular yalnız 'ah' demiyorlar, Allah diyorlar!.. Bu hakemler de yollarına ve maçların da içine etmeye devam ediyorlar.

Erman TOROĞLU / Sabah