Ali Ece şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş’ın rakibi fikstürü değil, kadrosu. Şenol Güneş gelindiğinden beri iyi bir puan ortalaması yakaladı, lider Galatasaray’ınkine yakın ama kısa süre ve bu maçları nasıl kazandı? Hiç öyle rahat kazandığı maçlar oldu mu?

Şimdi güne bakarsak Josef’in ödemden dolayı 1 aya yakın forma giyememesi söz konusu o zaman dünyada tek 6 numara Konya’daki Amir Hadziahmetovic değil senin Hadziahmetovic’in olayı nedir? Mobil bir 6 numara olması hareketli yani böyle makalele tipi yatay süpürücü değil Kante tipi, Kante kadar iyi değil Kante profilli, dikey oynayabilen modern 6 numara 8 numaralıkta yapabilmesi.

Hadziahmetovic İlhan Palut’tan sonra acaba İlhan Palut’mu yıldızını parlattı? Olabilir çok böyle oyuncu var Şenol Güneş’te böyle bir hoca burada bir mesele yok. Şenol Güneş Hadziahmetovic’i gerçekten istiyorsa tamama pazarlık yapın 5-6 milyon istiyorsa, 6 milyona daha iyisini bulabilirsin. 

Ara transferin böyle domino etkisi vardır. Ben Hakim Ziyech konusuna hep o şekilde bağlıyorum. Konumuz 6 numara şimdi böyle oyuncular bulabilirsin zamanında gülerlerdi İlhan Cavcav’a ama Real Madrid’e oyuncu satmış birisi. 

PSV takımına bak oradaki 6 numaraları incele olmadı git Fransa ligini incele kimler var. 

Beşiktaş’ın Marcelo gibi başarılı transfer örnekleri var. 

Bütçene göre, teknik direktörün tercihine göre yap. 6 numara neden önemli çünkü Gedson artık kendi yerine geçecek, Gedson’u öyle bir hafta 6, bir hafta 8, bir hafta 10 numara oynatırsan öyle tam verim alamazsın. Bir süre sonra sakatlık riskiyle karşı karşıya kalır.

Adamın başka yetenekleri var, ondan verim almak için arkasını sağlam alacaksın. Konyalı tüccarla hepiniz alışveriş yapmışsınızdır o iş öyle kolay değil. Kayserili derler ama birde Konyalı ile yap. Konyalı hep tok satıcı…

Sözleşmesi bitince alırsın, Burnley çok vermiyor ise sende verme çünkü tek değil o fiyat öyle öyle yükseliyor.

Ara transferde en iyi model senin yaptığın Marcelo, Ernst’tir.

Ara transfer fırsattır, bir ürün en tepe fiyattan alınmaz, beklersin biraz düşer düzeltme denilen şey gelir. 6 numara acil ihtiyaç mı? Evet. Birikmiş paran var mı? Evet! Weghorst’tan gelen para var, Aboubakar’amı verdin? Peki Del Alli’yi gönder ya da bonservisini dondur. Çünkü oynamayacak. Gedson’u oynatıyorsun orada. Dengeli ol, 6 numaranı al Gedson’u yanına koy sonrada Hakim Ziyech al pastanın üzerindeki çilek değil hem pasta hem çilek al. Ghezzal dönüncede rahat etsin, Aboubakar, Cenk rahat etsin …