"Hayatımızdan 50 dakika gitti"

Beşiktaş'ın oyununu değerlendiren Nihat Kahveci, "Seyirci futbol izlemek istiyor sen ona koskoca 45 dakika bu futbolu sunuyorsun. Ben Beşiktaş maçlarında hiçbir şey kaybetmiyorum. Böyle bir oyun olur mu? Hayatımızdan 50 dakika gitti. Böyle oynanılcaksa yeni sezonda kombineyi yarı fiyatına satın." dedi.

"İzlenecek futbol sunmuyorlar"

Siyah-Beyazlılar'ın ilk yarı ve ikinci yarıdaki oyunlarını değerlendiren Kahveci, "2. yarı daha iyi oynuyorsan bunu neden ilk yarıda da yapmıyorsun? İzlenilecek bir futbol sunmuyorlar. Ligin 19. sırasındaki Konyaspor ilk yarıda yüzde 78 topla oynuyor. Bu Bayern Münih değil, Manchester City değil! ifadelerini kullandı.

"Muçi, bambaşka olur"

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Ernest Muçi'yi değerlendiren Kahveci, "Muçi, şut atıyor. Ben şut atan futbolcuyu severim. Vurur direkten döner, kaleciden döner biri vurur gol olur. Cenk de öyle attı. özgüvenli, alıyor, vuruyor. Kaliteli oyuncu. Etraftakilerinin form durumu arttığında bambaşka olur." dedi.

"Halı sahada pozisyona giremez"

Nihat Kahveci, sözlerine şu şekilde devam etti: "Halı sahada goller olur, pozisyon olur, şut olur. Bu futbolcular orada da orta sahayı geçemezdi. İlk yarıdaki Beşiktaş oyunu halı sahada 3. bölgede pozisyona giremezdi."