Mustafa Demirtaş şu ifadeleri kullandı: 

Beşiktaş ilk onbir ve alternatif oyuncular için arayış içerisinde ve bu konuda ağır kanlı davranıyorlar. 

Çünkü Saiss'in gitme ihtimali var stoper bölgesine hâlâ net bir isim gelmiş değil Redmond ile tekrar anlaşılmayacak gibi ve orta saha üçlüsü için alternatif isim arayışı vardı ve buraya dördüncü bir isim yazamıyorsunuz aynı sorun forvet hattı içinde geçerli. Savunmada ideal 11 oyuncu sayısı da azalıyor. 

Bu sebeblerden dolayı Beşiktaş'ın buraz daha harekete geçmesi gerekiyor.

Bu bağlamda Halil Dervişoğlu ismi ilk duyduğumda bana mantıklı gelmişti. Bu tip potansiyeli olan ve Türk statüsündeki zamanında yatırım yapılmış ama cevabı alınamamış hâlâ potansiyeline dair yatırım yapılması gereken vazgeçilmemesi gereken isimlerden bir tanesi.

Halil Dervişoğlu düzenli bir şekilde oynamış olsa idi Beşiktaş'ın birçok rakibi olacaktı bu transfer sürecinde ve bonservisi de çok daha fazla olacaktı.

Şenol Güneş'in beğeneceği özellikleri olan birçok ouyuncu tipi var. Dripling özelliği olan orta sahaları, hücuma kırılan orta sahaları çok sever. Çok yönlü hücumcuları sever. Halil Dervişoğlu'da böyle bir oyuncu.

Beşiktaş'ın hücum hattında bir eksikliği var. Hem Muleka hem yabancı kontenjanını doldurayım sorusuna net bir cevap ve süre bulamadı ya da yeterli rolde oynamadı günün sonunda buraya Halil dervişoğlu ile o derinliği sağlarsınız gibi gözüküyor hem de Türk oyuncu.