Gökmen Özcan;

"Halil Dervişoğlu ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum. Halil uzun süre Beşiktaş'ın transfer listesinde yer alan bir futbolcu ve Halil'inde Beşiktaş'ta uzun zamandır oynamak istediğin biliyorum. Oyuncunun ailesiyle yaptığım görüşmelerde de bu doğrulanıyor.

Gedson ve Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta olması Halil'in Beşiktaş'a gelmek isteğini ateşleyen etkenler oldu.

İlk görüşmelerde her iki tarafta anlaşmaya vardı. Oyuncunun kulübü ile temasa geçildi. Kulüp %25 sonraki satıştan pay hakkı, artı bonuslar şeklinde isteğiyle anlaşmaya vardı. Garanti ücret sıfır olacak şekilde bu teklif Brentford tarafından kabul edildi sonrasında oyuncuyla maliyet tarafı görüşmeye başlandığında ben transfer bitti demiştim ama orada ödeme koşulları konusunda bazı fikir ayrılıkları var. Rakam olarak çok yüksek değil bir taraf 1 milyon euro istiyor, Beşiktaş ise 1 milyon euro seviyelerine çıkmıyor 700-750 bin euro seviyesine varan bir rakam sunmuş durumda.

Burada belirleyici olan şey Halil Dervişoğlu tarafı Galatasaray'a imza attığında yine 1 milyon euro'ya imza atmıştı ama 1 milyon euro imza atılan tarihhe endeksli TL kuru üzerinden yapılmıştı ve sezon bittiğinde o 1milyon euro'nun karşılığı nerede ise yarı yarıya azaldığı için oyuncu tarafı bir sıkıntı yaşamıştı. Bu yüzden oyuncu tarafı bu sefer diyor ki; biz 1 milyon euro"'yu alalım belki bonuslarla beraber 750-700 + 200 - 300 yapalım ama burada bizim paramız değer kaybetmesin. Buna göre bir anlaşma yapalım diyor ama Beşiktaş tarafı da buna çok ılımlı bakmıyor böyle bir durum var.

Süreç ile ilgili olumlu veya olumsuz bir şey söylemek mümkün değil ama pazarlık anlamında kanal açık. Halil'de bir an önce takıma katılmak istiyor çünkü hazırlık kampını kaçırmak istemiyor bir gün bile olsa onun için geriden gelen bir görüntü içerisinde böyle bir durum var."