Beşiktaş Kulübü, 9 Mart Cumartesi günü tarihinin önemli Divan Toplantılarından birini gerçekleştirdi. Sayın Başkan Hasan Arat önemli ve ciddi açıklamalar yaptı. Sizin bu gelişmeler, açıklamalar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Celal Kolot;

•⁠  ⁠Hasan Arat doğru yolda gidiyor.  

Bütün gerçekleri açığa çıkarmış vaziyette. Daha önce ne kadar gizli saklı iş varsa yapılan inanarak ortaya çıkarmasını bekliyorum.

Stadın altındaki atölye konusu ise trajikomik bir olay…

Ama artık icraat vaktidir. Bunları yapanlara her kimse gerekli cezalar verilmeli, hukuki yollara başvurulmalıdır. Fulya konusunda, kiralık verilen yerler hakkında ne yapılması gerekiyorsa artık yapılmalı. Bu kiracılardan gerekirse bir an önce kurtulunmalıdır.

•⁠  ⁠Hasan Arat Ernst & Young ve KPMG gibi iki ciddi şirket ile ilgili olarak raporların kaybolduğunu söyledi. Ben buna inanmıyorum böyle ciddi şirketlerde, bu kadar ciddi paralar vererek yaptırdığınız araştırmaların raporları öyle üzeründen 10 sene de geçse kaybolmaz. 

•⁠  ⁠110 milyon Euro nerede hala bilmiyoruz.
•⁠  ⁠Hasan Arat’ın vermiş olduğu vaatler var bunları bekliyorum. Bahçeşehir Koleji Basketbol takımı birleşip ile kolkola Euro League’e katılacağız demişti. Beşiktaş EuroCup kazanırsa otomatik olarak katılıyor demişti Hasan Arat. Durumu iyi incelerse ki kendisi basketbol kökenli birisi, bu işlerin öyle olmadığını anlayacaktır.

•⁠  ⁠Bahçeşehir Üniversitesi Çilekli Tesisleri’nin içinde orada kiralık mı bulunuyorlar? Beşiktaş Kulübü’nün bu işlerden geliri ne kadardır? Hasan Arat Beşiktaş Üniversitesi’nden bahsediyordu bunu da Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte mi yapacak? 

•⁠  ⁠Hasan Arat Divan Toplantısı’ndaki yaptığı barko-vizyon gösterisindeki icraatlar ve yönetim ekibinin tekrar tanıtımından kendisi ve ekibinin hala seçim zaferi etkisinden kurtulmamış izlenimlerini gördük. 

Hasan Arat’dan artık icraat bekliyorum, bundan sonrası için gerekli olan tek gerçek yapacakları icraatlar olacaktır.