Yaklaşık 1 yıllık bir hazırlık sürecinin adından kongreyi kazanarak başkan seçilen Hasan Arat, görev süresinin ilk günlerinde Çebi'nin kurduğu kadro ve Çebi'nin tercih ettiği teknik ekiple çalışmak durumunda kalmıştı.

Göreve gelir gelmez 5 oyuncuyu kadro dışı bırakan Hasan Arat yönetiminin, Rıza Çalımbay'ın görevinden alınmasıyla teknik direktör konusunda da önü açılmış oldu.

Hasan Arat yönetimi, kendi vizyonunu ortaya koyacak hamleleri bugünden sonra yapmaya başlayacak.

Rıza Çalımbay sonrası teknik direktör arayışlarına başlayan Beşiktaş'ta çiçeği burnunda başkan Hasan Arat ve yönetimi, yapacakları teknik direktör tercihiyle birlikte ilk defa kendi tercih edecekleri bir ekiple çalışma şansını yakalayacak.

Kongre sürecinden bugüne kadar pek çok teknik adamla temas kuran Hasan Arat yönetimi ayrıca, 11 Ocak'ta başlayacak olan transfer dönemiyle birlikte ilk oyuncu transferlerini de gerçekleştirecek.

PSG, Chelsea, Al Ahli gibi kulüplerle oyuncu transferinde öncelik anlaşması yapan Beşiktaş'ın teknik direktör ve oyuncu transferleri merakla bekleniyor.

Arat yönetiminin yapacağı bu tercihlerin, sadece 1,5 sene sona yapılacak olağan kongrede göreve devam edip etmemeleri konusunda belirleyici olacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Duhuliye.com