Fernando Santos konusunda inisiyatif alan başkan Hasan Arat, bu kez göreve getireceği teknik direktör ve sportif direktör konusunda yönetim kurulu üyelerinden de fikir alarak hareket etti.

Teknik direktör belirsizliğinin uzun sürmesi yönetimin eleştirilere maruz kalmasına sebep olurken, ikinci başkan Hüseyin Yücel'in görüştüklerini açıkladığı Jose Mourinho'nun Fenerbahçe ile anlaşması da Beşiktaşlı yöneticileri zora soktu. Yücel'in açıklamaları sonrası beklentileri yükselen Beşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım'ın açıklamaları ve sonrasında gelişen Mourinho süreci ile büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bu durum, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın yönetim organizasyonunda değişikliğe gitmesine sebep oldu.

İkinci Başkan Hüseyin Yücel'den seçim öncesinde beklediği katkıyı henüz alamayan Hasan Arat, Mourinho tepkilerini de hesaba katarak Yücel'den bu süreçte biraz geri planda kalmasını istedi. Bu stratejiyle Yücel'i de taraftar tepkisine karşı korumayı amaçlayan Arat, bu dönemde ağırlıklı olarak Kaan Şakul'dan fikir ve destek almaya başladı.

Başkan Hasan Arat'ın teknik direktör konusunda da en çok Kaan Şakul ile istişare ettiği, Arat'ın Sergen Yalçın'a soğuk bakmasında en büyük etkenin Kaan Şakul'un olumsuz görüşü olduğu öğrenildi.

Sürecin sonunda Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü, Arat ve Şakul'un fikir birliğine vardıkları Giovanni Van Bronckhorst oldu.

Şu an için Kaan Şakul ile her konuda fikir birliği içinde olan başkan Hasan Arat'ın, transfer sezonunda nasıl bir yol haritası çizeceği ise merakla bekleniyor.

Duhuliye.com