Topa bile vurmamasına rağmen sosyal medyadaki "çantacı fenomenlerin" Beşiktaş'a itelemeye çalıştığı James Rodriguez için Hasan Arat çok sert tepki göstermişti.

Aynı Kolombiyalı yıldız yıllar sonra da olsa AS Monaco kulübünün başını yaktı. İspanya Yüksek Mahkemesi, AS Mónaco futbol kulübünün, James Rodríguez'in 2014 yılında Real Madrid'e transferi için Hazine'ye 6,6 milyon euro ödemeye mahkum eden Ulusal Mahkeme kararına karşı yaptığı itirazı reddetti.

MONACO KULÜBÜ SUÇLU BULUNDU

İspanya'da ikamet etmeyen bir kulüp veya spor kuruluşunun, bir sporcunun İspanya'da ikamet eden bir kulübe veya spor kuruluşuna transferi için elde ettiği ekonomik hakların, yerleşik olmayanların Gelir Vergisine tabi yabancı kuruluş için bir sermaye kazancı teşkil etmesi kriterine göre Monaco kulübü Yüksek Mahkeme tarafından suçlu bulundu.

Fransız kulübünün James'i bir yıl önce Porto'dan 45 milyon dolara satın aldığı göz önüne alındığında, Real Madrid'e transfer edilmesi nedeniyle İspanyol topraklarında vergilendirilmesi gereken bir sermaye kazancı elde edildi. Bu kazanca karşılık gelen vergi hazine tarafından 6,3 milyon euro artı 300 bin euro faiz olarak belirlendi.

(Fotospor)