İşte Fatih Doğan'ın açıklamaları:

"Sayın Hasan Arat Beşiktaş başkanlığını 21 sandığın 21'inde de galip çıkarak kazandı. Sayın Hasan Arat'ın vaat ettiği bir takım projeler oldu, söylemleri, vizyonu birçok konuda keskin çizgiler çizdi çok sert ve net ifadeler kullandı. Kabul edelim ki camiada da taraftar üzerinde de kongre üzerinde de bu kadar etki etmeseydi bugün bu koltukta oturmuyor olurdu.

Bu söylemlerinin arkasında duracak bir organizasyonu kurmak zorunda. Sayın Hasan Arat'ın söylemlerinin içerisindeki en önemli konulardan bir tanesi Süleyman Seba ruhu dedi, Beşiktaş'a yeni vizyon dedi, son yıllardaki düzeni değiştireceğim, yeni söylemler ve yöntemler ortaya koyacağım dedi...

Özellikle teknik direktör kim olacak? Hasan Arat bu dünya vizyonuyla neler yapacak? Bunlar sorulan sorular içindeydi.

Mesela Hasan Arat bir yayınında dedi ki; ben 10 dakikada 204 ülkede her yere 10 dakikada ulaşırım. Şimdi bu taraftarı heyecanlandırdı. Şahsen beni de heyecanlandırdı, yani bu kadar üst düzey 10 dakikada 204 ülkede her yere ulaşabilme gücü bir seçim öncesi boş vaad olduğunu düşünmüyorum. Camia ve taraftar Hasan Arat'ın sözlerinin altını doldurmasını bekleyecek ve ona da 18 aylık süreç var. 18 ayda bunu başarmak zorunda, ya da bir kısmını hayata geçirerek. Başarmasa bile başlatmak durumunda, herkesin beklentisi bu yönde.

İnanılmaz kredisi de var.

Hasan Arat'ın söylemlerinde, Beşiktaş taraftarının en çok merak ettiği, en çok sorunun yaşandığı, en çok problemin olduğu yer futbol takımı.

Valerien Ismael ile başlayan, Şenol Güneş'in de yer aldığı, Burak Yılmaz'ın kalmadığı şimdi Rıza Çalımbay ile gelişen bir süreç ve takım ortada. Öyle bir veri var ki Beşiktaş tarihinde üç sezon üst üste Aralık ayında şampiyonluğa havlu attığı görülmemiş. Bu kötü br istatistik, başarısızlık ve büyük Beşiktaş camiasının bu başarısızlığa kayıtsız kalması beklenemezdi. Reaksiyon göstermesi gerekiyordu ve 21 sandıkta ortaya çıkan sonuç bunun yansımasıydı.

Söylemlerinde 'Conte ile anlaşacağım, görüştüm' dedi. Sonra 'Hansi Flick ile görüştüm' dedi. Bunlarla görüşmek demek çıtayı yukarılara koyacağım demek. Böyle A Plus hocalar gelir, 18 ay sürecinde projeler başlatılırsa sizi bir yere götürebilir.

Conte'yi getirseniz 1,5 yıllık için ekibiyle birlikte yaklaşık 13 milyon euro, iyi bir rakam. Yönetilebilir mi; Conte için eğer Hasan Arat bu dönüşümü sağlayacak, bu vizyonu ortaya koyacak kaynakları da oluşturabilirse böyle üst düzey bir teknik direktörün Beşiktaş'ta başarılı olma yeni bir vizyon ortaya koyma ihtimali olabilir."

Duhuliye.com