İşte Arat'ın açıklamaları:

"Beşiktaş milli bir unsurdur"

Milli takım kadrosuna dahil edilip kısa antrenmanlara alınmadıktan sonra Ümit Milli Takıma yollanan genç yıldızları Semih Kılıçsoy hakkında konuşan Beşiktaş Başkanı "Beşiktaş, milli bir unsurdur. Beşiktaş olmadan Türkiye olmaz, Türkiye olmadan Beşiktaş olmaz. Semih Kılıçsoy, kırmızı çizgimizdir. Bir Türk evladı olarak herkesin sahip çıkması gerekir." dedi.

"Bütün olanlara tepkisiz kalamayız"

Türk futbolunun içinde bulunduğu kaotik dönemde haklarını aramaya devam edeceklerini belirten Arat "Son 4 ayda yaşadıklarımız Türk futbol tarihinin en tuhaf dönemidir. Hakem tokatlandı, takım sahadan çekildi, taraftarlar sahaya indi, VAR kayıtları dramatik şekilde açıklandı. Bunlara tepkisiz kalamayız. Böyle bir şey yok. Hakkımızı aramaya devam edeceğiz." dedi.

Hasan Arat'tan yabancı hakem yorumu!

Türk futbolunda gündeme gelen yabancı hakem konusunda fikrini belirten Hasan Arat "Yabancı hakem konusuna sıcak bakılmalı. Biz kavgacı değiliz, yol gösterici taraftayız. Biz, TFF'nin çok adaylı bir seçime gitmesi gerektiğini, kurulların da seçimle gelmesi gerektiğini düşünen taraftayız." dedi.

Beşiktaş Spor Lisesi'ne geri sayım...

İkinci Başkan Hüseyin Yücel'in spor lisesi projeleri için ilk adımı Mayıs'ta atacağını belirten Başkan Arat, "Hüseyin Yücel, Şan Öktem'de yapılacak Spor Lisesi'nin temelini nasipse Mayıs'ta atacak" dedi.

"Süleyman Seba gibi yönetmek istiyoruz"

Arat, Özgür Özel'in aktardığı Süleyman Seba anektoduna da değinerek,

"Dün akşam, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Süleyman Seba ile ilgili sözleri tarihi bir andır. Beşiktaş için övünç kaynağıdır. Biz de Beşiktaş’ı Süleyman Seba gibi yönetmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Duhuliye.com