Beşiktaş Başkanı Hasan Arat koltuğa oturduktan kısa süre sonra bir açıklama yaptı. Türk futbolunun üzerindeki en büyük kamburlardan birisini itiraf etti.

Sosyal medya ve fenomenler üzerinden oyuncu pazarlama dönemi bitti. O dönemde Fotospor, menajerler ile "çantacı fenomenler" arasındaki kirli çarkı şu şekilde ortaya döktü.

Gelinen noktada Beşiktaş Başkanı Hasan Arat da bu çarkın nasıl döndüğünü şöyle açıkladı:

* Sosyal medyada isim atıyorlar. Bir bakıyoruz oyuncularla görüşmüşüz, halbuki alakası yok. Bir bakıyorsunuz o oyuncuların isimleri gazetelerde, sohbet odalarında, menajerler her şeyi organize ediyorlar ve Beşiktaş'ı sanki almak zorunda bırakıyorlar.

Ocak transfer döneminde Beşiktaş'a yazılan bazı isimler şunlardı:

* Dragovic
* Lascelles
* Cedric Soares
* Renato Sanches
* Marco Grujic
* Bakasetas

Siyah-beyazlılar bu oyuncularla hiç ilgilenmedi. Beşiktaş taraftarı belki de bu iddiaları ilk olarak ortaya atanların peşine düşerek Hasan Arat'ın bahsettiği "çantacı fenomenlerin" kimliklerini net olarak anlayabilir.

Ahmet Nur Çebi yönetimi 'yok artık' dedi! Hasan Arat'tan, 'aynen öyle' itirafı geldi

Beşiktaş'a transfer edildiği dönemde Eric Bailly'e yıllık 3,5 milyon euro ödeneceği iddialarını Çebi yönetimi yalanlamıştı. Başkan Hasan Arat divan kurulu toplantısında bu konuya açıklık getirdi.

Beşiktaş'ta Başkan Hasan Arat; "Bailly'i yolladık. Kârımız 3.5 milyon euro" açıklaması yaptı.

Sezon başında 1+2 yıllık anlaşma yapılan Fildişili stoper konusunda Başkan Arat'ın bu açıklaması dikkat çekti.

MAAŞ KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPILMAMIŞTI

Ahmet Nur Çebi yönetimi Bailly ile yapılan sözleşme konusunda Manchester United'a bir rakam ödenip ödenmeyeceğini ya da Bailly'nin alacağı maaş hakkında KAP'a açıklama yapmamıştı.

İDDİALAR DOĞRULUK KAZANDI

O dönemde ortaya atılan ve "yok artık" dedirtten Fildişili stoperin maaşıyla ilgili iddia ise Arat'ın açıklamasıyla doğruluk kazandı.

YÖNETİCİLER YALANLAMIŞTI

6 Eylül tarihli habere göre Bailly için Beşiktaş'ın yıllık 3.5 milyon euro ödeyeceği iddia edilmişti. O dönemde bu açıklama Beşiktaşlı yöneticiler tarafından yalanlandı.

Arat'ın açıklamasıyla gerçeklik kazandı. Bailly için akıllara takılan sorular şunlar.

  1. Manchester United'a kiralama ya da satın alma bedeli ödendi mi?
  2. Ocak ayında Villareal'a giderken yarım sezonluk maaşı 1.75 milyon euro Bailly'ye ödendi mi?
  3. Villareal, Bailly için Beşiktaş'a bir ücret ödedi mi?

| Fotospor