Beşiktaş'ın sevilen simalarından Hasan Arat, dün gece Kazan Restorant'ta yapılan bir toplantıda, Beşiktaş başkan adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın sevilen simalarından, Hasan Arat’ın başkanlığa aday olacağı konuşuluyordu.

Arat, dün Kazan restoranda organize edilen yemekte, Beşiktaş’ta Süleyma Seba yönetiminde birlikte görev almış arkadaşları, divan kurulu üyeleri, ve camianın tanınmış simaları ile biraraya geldi.

Gecede Beşiktaş’ın durumu değerlendirilirken, katılımcılardan “Başkanlığa aday olacakmısınız” sorusu geldi. Hasan Arat verdiği cevapta “Şu an gündemde seçim yok ancak ben Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ü arayarak çalışmalara başladığımı bildirdim, kendilerine 'Başkalarından değil, benden duyun istedim' dedim. Seçime daha 2.5 yıl var. Ortada bir seçim yok ama ilk seçimde aday olma yönünde ciddi baskılar var. Özellikle genç üyelerden, bu istek ve baskılara karşı duramam . Çalışmalarım devam ediyor, sizler de çalışın'' dedi.

Toplantıda önemli detaylar ortaya çıktı özellikle finans konusunu hallettiğini, camianın önemli iş insanlarının kendisini desteklediğini ve şimdiye kadar yaklaşık 1000 kişiye yakın kişi ve bağımsız gruplarla toplantı yaptığını açıkladı. 

Arat, görüşmelerini özellikle genç üyelerle yaptığı ve genç kongre üyelerini özellikle dinlediği ve onları önemsediğini açıkça belirterek,  toplantıda yolumuz açık olsun sözlerinide özellikle belirtti.

Duhuliye.com / ÖZEL HABER