35. saniyede nihayet bir takım arkadaşı, Weghorst’un yerden servis yapılınca da ne kadar etkili olabileceğini tekrar gösterme fırsatını verdi. Muleka, gerçekten zeka dolu bir asistle adeta Beşiktaş’ın maça 1-0 önde başlamasını sağladı.

Sonrasında da ilk 30 dakikada Valerien Ismael göreve geldiğinden beri ilk kez bu kadar yerden kısa pasla ilerleyerek oynamaya devam etti. Pres yapmayıp geride kompakt derin savunmayı tercih eden bir takıma karşı doğru strateji de buydu yani pasların uzun veya kısa olmasından önce doğru paslar olması asıl belirleyici olan.

Beşiktaş, ilk yarıyı yüzde 88’lik isabetli pas oranıyla tamamlarkenDele Alli yerine Gedson ile 11’de başlansaydı bu oran ve skora yansıması daha fazla olur muydu diye birçok Beşiktaşlı düşünmüş, hayal etmiştir. Buna karşın Valerien Ismael hoca yine çok farklı düşünüp ikinci yarıya Muleka yerine Redmond’ı oyuna alarak başladı.

Daha iyisi...

Ismael, 5 dakika sonra Hatayspor, Ze Luis ile skoru 1-1’e getirince bir anda Gedson ile Cenk Tosun’u oyuna almaya karar verip 4-4-2’ye döndü. Yani 1-0’ken ikinci devreye Muleka-Weghorst önderliğinde 2. golü arayarak başlamak yerine golü yiyince 2. golü aramaya karar verdi.

Valerien Ismael’in son bölümdeki değişiklikleri ezbereydi, yorulanı çıkardı yerine kağıt üzerindeki mevkidaşını aldı. Valerien Ismael öncelikle Hatay’ı değil hatayı kendisinde arayıp düşünmeli. Bu hatalara devam edecekse yerine daha iyisi göreve getirilmeli.

Ali ECE / Fanatik