Serdar Ali Çelikler şunları aktardı;

Şenol Güneş Trabzon’da başarılı oldu averajla şampiyonluğu kaçırdı, ertesi sene takımında kaldı ve ayrıldı. Sonrasında çok çok başarılı bir Bursaspor dönemi yaşadı. 6 oyuncusunu milli takıma gönderen bir Bursaspor gördük.

Şenol Güneş çok başarılı bir kariyerle ve geçmiş performansla Beşiktaş’a geldi. Tarihinin en çok para harcayan Fenerbahçe’ye rakip oldu, Mario Gomez ve Sosa’yı çok çok iyi kullandığı bir sezonla şampiyon oldu. 

Ertesi sene Mario Gomez gitti, Talisca geldi ve Beşiktaş’ın sahası yoktu geze geze şampiyon oldu.

Müthiş bir işe imza attı sonrasında çok başarılı bir Şampiyonlar Ligi döndü UEFA’ya orada çeyrek final ve penaltılarla kaçan bir gerçek.

İkinci yılda Beşiktaş’ı şampiyon yaptı ve çok başarılı bir dönem sonrasında kendi isteği olmadan Fikret Orman, Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Umut Güner üçlüsü önce Ahmet Nur Çebi ve arkadaşlarını sonra da Şenol Güneş’i elemine ettiler. Hoca da başarılı olduğu için milli takıma gitti.

Milli takımda başarılı oldu. Sonra teknik direktörde bir geri gidiş başladı. İki rezil İtalya maçı, Galler maçı ve skandal bir İsviçre maçı.

Beşiktaş’a bu gelişinin sebebi başarı değil hatıraları dolayısıyla oldu. O zaman da hatıraya binaen gelince olmuyor.

Arada bir başarıya ihtiyacı vardı Şenol Güneş’in ve başarıyı aradığı için bildiği adamlar üzerinden isimler itransferleri istiyor.