Masis Kuyumcu, Duhuliye.com için yazdı

Nihayet Dünya Kupası arası sonrası Süper lige kavuştuk. Özlemişiz. 

Fransız hoca ile yolları ayırıp büyük umutlarla gelen Şenol hoca çıktığı üç  süper lig maçında bir tek Ümraniye'yi yenme başarısını gösterdi. 

Beşiktaş yönetimi hocaya büyük bir şans verdi bu şansı hocanın şu ana kadar iyi değerlendirdiği söylenemez.Biran  önce kendini toparlaması, sonra da takımı toparlaması şart. 

Beşiktaş taraftarı  takımın savaşmasını, ayağa kalkmasını bekliyor.  Ama, kaç maçtır gerilim filmi gibi maç izliyor.

Beşiktaş adına sezonun en kötü, ne yaptığı belli olmayan bir oyun izledik. Galibiyetlerde ve iyi oyunlarda nasıl övüyorsak, yanlışa da yanlış demek ve eleştirmek boynumuzun borcu.

Sahada görev alan oyuncuların yerleri kağıt üzerinde belli ancak kimin nerede , ne yaptığı belirsizdi.

Fenerbahçe'nin puan kaybettiği haftayı kayıpsız geçmek gerekirken Beşiktaş  hem puan kaybetti hem de oynanan kötü oyun ileriye dönük  hayalleri yıktı!

Beşiktaş’ın takım savunması konusunda ciddi problemleri var ve bu sorun giderek büyüyor. Hatta her hafta giderek derinleşecek gibi görünüyor.  Düzenini bulamamış savunma  tüm rakipleri de cesaretlendiriyor.

Masuaku Beşiktaş'a gelmiş geçmiş en iyi sol bekler arasında sayabiliriz.  Sakatlığı yoksa Masuaku her maçta  ilk 11'de başlamalı . Umut Meraş ile Beşiktaş'ın sol kanadı adeta bu maçta  yok hükmündeydi. Sağ bekte Rosıer de etkili değildi.

Stoperde bugüne kadar oynadığı her maçta hata üzerine hata yapan  Welinton bu maçta da yenilen golde hatası vardı .Sol stoper olarak Montero çok iyi olmasa da o mevkiinin oyuncusu  ve topu oyuna sokmadaki becerisi Welinton’dan çok daha yüksek.Welinton  canla başla mücadele etmesine rağmen çok sakarlık yapıyor,ayrıca verdiği paslar şut çeker gibi.En teknik oyuncu bile onun paslarını tek seferde kontrol etmekte zorlanır.
Talha  ise her geçen gün güven kazanarak takıma oturuyor.Beşiktaş  uzun bir zaman sonra  yerli iyi bir   stopere sahip  oldu.

Hoca orta sahada Atıba-Necip ile maça başlayınca  koca ilk yarı boşa geçti. Beşiktaş taraftarları sahaya bir onbir sürse  eminim ki  Necip ve Atibayı  ilk 11 e koymaz.  

Şenol Güneş ikinci yarıda olması gerekeni yaptı. Biraz daha ofansif bir kadroya dönünce gol geldi.Maçta sahada basmadık yer bırakmayan tek oyuncu Gedson'du.Cenk Tosun ve Weghorst gibi Süper Ligin en iyi iki santraforu  olmasına rağmen,ne onları besleyecek orta saha oyuncuları ne de kenar ortaları yapacak kanat oyuncuları sahada yoktu.Weghorst önde baskı uygulayarak rakibin defanstan oyun kurmasını engelliyor, Ghezzal olmayınca da kanattan yeteri kadar beslenemiyor . Böyle uzun hava toplarını alan  oyuncu takımda varsa mutlaka oyunu hoca  kanatlardan oynatmalı.Zaten atılan golde kanattan gelen orta sayesinde oldu.

Ligde kötü gidiş ve kayıplar olur bu uzun maraton  telafisi mümkün yeter ki hoca az hata yapsın ve yönetim de ara transfer dönemini iyi değerlendirsin.