Haftaiçini Weghorst ve Aboubakar gündemi ile geçiren Beşiktaş'ın zorlu Konyaspor deplasmanında ne yapacağı? Nasıl bir sonuç alacağı merak ediliyordu.

Beşiktaş üst sıralarda yer alabilecek mi? Yoksa bu sezon kayıp bir sezon mu olacaktı?

Maç henüz başlamıştı, saniyeler 57'yi gösterdiğinde geçen haftanın en başarılı ismi Mert Günok, geçmişten Fevzi'den bir resital sundu ve Beşiktaş maça adeta 1-0 yenik başladı.

Konyaspor'un kendi becerisiyle kazanmadığı bu anı gol sadece Beşiktaş'a değil Konyaspor'a da etki etti.

Beşiktaş üçlü defans göstergesinden dörtlüye geçti. Josef, Gedson ikilisinden Gedson maç içinde sergilediği performansla etkili oldu. 

Beşiktaş'ın ileri ucunda Muleka ve Cenk elinden geleni yaparken hücumda etkili olmaya çalışan Redmond yerini N'Koudou'ya bıraktı ve yenik duruma düştükten sonra toparlayan Beşiktaş etkisini arttırdı ve Cenk'in ayağından gelen golle beraberliği yakaladı.

Maçın son bölümü ise her iki takımın karşılıklı gol pozisyonlarıyla geçti ve maç her iki takımın adına gidip, geldi...

Maç böyle biter denilirken, Josef sahne alarak Beşiktaş'a "HAYAT ÖPÜCÜĞÜ" vererek ben bu yarışı bırakmam dedi ve ara transfer döneminide adeta şekillendirdi.

Beşiktaş Aboubakar'alır veya almaz bunu göreceğiz ama Beşiktaş için sahada en büyük eksik Ghezzal gibi oyun kurup, yönlendirecek bir kreatif ayak. 

Beşiktaş bu bölgede oynayacak ve Ghezzal sahaya döndüğünde maalesef transferde umutları söndüren Del Allı yerine oynayacak ofansif bir orta sahaya ihtiyacı var.

Geçen yazımda belirttiğim gibi ileri uç için mevcut kadrodaki Cenk ve Muleka bu işi halleder ama sahada oyunu kuracak bir kreatif ayak şart.

Beşiktaş, Konya'da çok ama çok önemli bir galibiyet aldı, bu sonuç gelecek adına altın gibi yatırım, eksik maç gerçeğinide galibiyetle tamamlanırsa ligin üst bölgesi için sonuç lig sonu için net bir aday göstermez çünkü her takım en büyük aday haline gelir.

Beşiktaşlılar ümidini kaybetmesin, bu kadro bir, iki takviye ile iş yapar.