Yeni Tüzüğümüz hayırlı olsun.

Sabah erken saatte yola çıktım, saat 10.00 dan 19.00 'a kadar stattan ayrılmadan tüzük tadilini yakından izledim.
Yeni tüzük taslak halindeyken bazı maddeleri çok tartışılıyordu. Bir gece önce de tartışmalı maddelerle ilgili çekincesi olan arkadaşlarımızla bir araya geldik. Benim tek maddeye itirazım vardı: Sicil kurulu başkanlığı için konulan üniversite mezunu olma şartı. Birçok kulübe üyeliğim var, hepsinde lise mezuniyeti yeterli iken neden üniversite diploması şartı var diye... Yakın zamanda bunun cevabını alacağımı, haklı gerekçesini öğreneceğimi umuyorum. Başkan ve yönetimin iyi niyetinden şüphem yok. Zaten seçimde de desteklemiştim.
Eleştirenler çoğalmaya başladı, objektif bir bakış açısı ile eleştirenlerin sağlıklı çıkarımlarda bulunacaklarını düşünüyorum. Gelecek sezona odaklanmak lazım.


Nedenini defalarca anlattım, eski yönetimden ciddi bir enkaz devraldılar. Bunu toparlamak için  5 ay yetmez.
Yönetici sayımızın çok az olması hızlı adımlar atılması önünde bir engel oldu. Yeni düzenleme ile bu konuda değişikliğe gidildiğine göre, sayın başkanın  yönetime almayı düşündüğü kişileri ivedilikle işbaşına getirmesi gerekir. 
Konuşmacıların bazılarını maalesef  üzülerek  izledim, kendilerine ve Beşiktaş kimliğine yakışmayacak beyanlarda bulunup tavırlar sergilediler. Genel kurula saygı göstermek gerekir, kimse kimseye hakaret edemez böyle bir hakkı kendinde göremez. Birilerini birinin adamı gibi görenler önce kendilerine karşı dürüst olsunlar, övdükleri kişilerin kulübe verdiği zararı bir görsünler.
5 ayını doldurmuş bir başkan ve yönetimine tabii ki önerilerde bulunacağız, gerektiğinde eleştireceğiz ama bu hakarete varmamalı. Yönetimin içinde saygı duyduğum arkadaşlarım var, onların Beşiktaş'a zarar verecek işlere imza atacaklarını düşünmüyorum.
Sabırla beklemek; yanlışa yanlış, doğruya doğru demek bize yakışır. Başkansporlu olmadan doğru bildiği yolda dosdoğru yürüyenlere farklı benzetmeler yapan art niyetliler, artık sizin devriniz bitti.
Sayın Hasan Arat ve ekibine art niyetle bakmaya gerek yok. Sayın Arat'in, Beşiktaşlılığı tartışılmaz. Akatlar spor salonunda şeref tribününde bulunan müzede yer alan forması en güzel cevaptır. Hatalar olabilir, verdiği sözleri henüz yerine getirememiş  olabilir, aynı şey yöneticileri için de geçerli ama bu kadar abartmaya  gerek yok. Seneye seçim var, eleştirenler bence bu seçime odaklanmalı, adaylar kurullarını oluşturmaya başlamalı. Kazanan Beşiktaş olmalı.

Masis Kuyumcu/ Duhuliye