Eski yöneticiler, yaşadıkları deneyimlerini mevcut yöneticilerle paylaşmakla sorumludurlar. Bu paylaşım bazen bir eleştiri bazen de tavsiye şeklinde olabilir.

Eski yöneticilerimizden biri, bugün bir radyo programında Rafa Silva ile Icardi’yi karşılaştırıp, ‘Rafa bir Icardi değil, bu kadar para verilir mi’, diye eleştirmiş.

Bu tür karşılaştırmalar yapmak için bence biraz erken. Rafa henüz Türkiye liginde oynamadı. Yine de her iki oyuncunun istatistiklerine baktığımızda birbirine çok yakın görünüyorlar:

Rafa geçen sezon 30 maç oynamış, 26 gol katkısı var. Penaltı golü yok. Ortalaması %87. 

Icardi geçen sezon 34 maçta 34 gol katkısı sağlamış. 6 gol penaltıdan gelmiş. Ortalaması %100.

Icardi bu oranı Türkiye liginde, Rafa ise daha üst klasmanda olan Portekiz liginde yakalamış. Rafa’nın Türkiye liginde performansının daha da artacağına inanıyorum.

Ücret konusunda da Icardi 9 milyon Euro, Rafa 6 milyon Euro alıyor. Bu durumda neyin karşılaştırılması yapılıyor anlayamadım.

Eski yöneticilerin fikir belirtirken biraz daha sabırlı ve sorumlu olması gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki iyi futbol iyi futbolcularla oynanıyor. İyi futbolcuların da günümüzde fiyat skalası maalesef çok yüksek. Bu riski alamazsan şampiyonluğa aday bir takım kuramazsın.

Duhuliye.com