Beşiktaş'ta transfer komitesi Başkanı Hüseyin Yücel sürpriz bir açıklama yaptı.

'Stoper ve sağ bek transferlerini tamamlamaya yaklaştık. Bu iki pozisyon için temaslarımızda sona yaklaştık.'

Beşiktaş'ta gözler yeniden Sebastian Coates'in üstüne yöneldi. Sezon başında da gündeme gelen Sporting'in 33 yaşındaki Uruguaylı defans oyuncusunu izleyen Samet Aybaba olumlu rapor vermişti. Dün de siyah-beyazlıların transfer komitesi başkanı Hüseyin Yücel Coates'i işaret etti.

Bu açıklama sonrasında Samet Aybaba'nın son haftalarda izlediği maçlarda muhtemel stoper ve sağ bek adayları gündeme geldi. Özellikle Portekiz'deki izlediği maçlar çok daha dikkat çekici hale geldi.

Fernando Santos'un üzerinde durduğu tecrübeli ve lider oyuncu konumuna uyan stoper olarak Sporting'le sözleşmesi sezon sonunda biten Sebastian Coates ismi ön plana çıktı. Sporting'le bir yıl daha sözleşme opisyonu var. Ancak iki taraf da ayrılığı daha çok düşünüyor.

Bir de üstüne üstlük Boca Juniors Başkanı Riquelme'nin önerdiklerini açıklamasından sonra Coates ismi Beşiktaş için çok daha dikkat çekici hale gelebilir.

Aslında Coates, Ocak ayında Beşiktaş'ın gündemindeydi.

Fotospor'un haberine göre, Coates sezonu Sporting'te tamamlamak isteyince yaz transfer dönemi için gündemde kalmaya devam etmişti.