Beşiktaş, Karagümrük'ün oyunu dar alana çekme çabasına pas trafiğinde ağır hareket edince çözüm üretmekte zorlandı. Stoperleri de zaaflı olunca ilk yarıda haddinden fazla da pozisyon verdi.

Colin Kazım'ın 2, Borini ve Bertolacci'nin net pozisyonlarında gol yememesi gerçek anlamda futbol şansıydı. Hücumda Aboubakar'ın hazır olmayan görüntüsüne rağmen Cenk Tosun ile Welinton'un zorladığı karambolde golü bulması, kötü oynadığı ilk yarıda nimet gibiydi.

2. yarının başında Şenol Güneş tabelaya değil oyuna bakarak doğru işi ancak Muleka ve Saiss'i orta sahada tercih edince yanlış işi yaptı. Beşiktaş'ın Saiss'e orta sahada değil stoperde ihtiyacı olmasına rağmen Şenol hoca bunu görmezden geldi. Karagümrük ilk yarıdaki kadar beceriksiz davranmayarak Borini'nin asistinde Ozdoev ile golü bularak cezayı kesti.

En güçlü hamle...

Oyun vasat devam edince en güçlü hamle N'Koudou'da son bölümde oyuna girdi. Beşiktaş'ın savunmada Saiss ile oynaması bu kez doğru oldu ama pozisyona girme becerisindeki sıkıntı N'Koudou ile de değişmedi. Beşiktaş maçın hiçbir bölümünde üstün ya da galibiyete yakın taraf olamadı.

Sonuçta kredisi zaten az olan Beşiktaş oyununun karşılığı olan 1 puanı alarak hedeften biraz daha uzaklaşmış oldu.

Erman ÖZGÜR / Fanatik