Adana Demirspor maçı sonrası transfer çalışmalarına da hız verecek olan siyah-beyazlıların gündemini gazeteci Serdar Sarıdağ, değerlendirdi. Skorer TV'de Nergis Aşkın'ın sorularını yanıtlayan Sarıdağ, siyah-beyazlı ekibin gündeminde yer alan futbolcuyu duyururken, Şenol Güneş hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İşte Serdar Sarıdağ'ın açıklamaları:

'9 YIL ÖNCEYİ GÖRDÜM'

9 yıl önceki orta sahayı gördüm Gaziantep maçında. Atiba ile Necip ilk defa yanyana oynadıklarında belki de bu dünyada bazı çocuklar yoktu. Eğer 9 yıl önceye dönülüyorsa burada diğer orta saha oyuncularının dersler çıkarması lazım. Josef'in bir sakatlığı vardı, yeni sakatlıktan çıktığı için tercih etmedi. Adana Demirspor maçında ilk 11'de tercih edecek diye duydum.

'KADRO ISMAEL'İN FUTBOL AKLINA GÖRE KURULDU'

"Şenol Güneş'in Necip ve Atiba'yla sahaya çıkmasının sebebi, Beşiktaş'ın orta sahası yok ve rahat geçiliyor. Bunun da sebebi orta saha Valerien İsmael'in futbol aklına göre yapılmıştı."

'HEP Mİ HOCALAR SUÇLU?'

"Şenol Güneş'le Ismael tamamen farklı. Atiba-Necip ikilisini Valerien Ismael oynatsa, duvardan duvara, yerden yere vuruldu. Şenol hoca yapınca herkes bir afalladı. Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Önder Karaveli, Valerien Ismael ve Şenol Güneş... 5 hoca, hep mi hocalar suçlu? Bu işte bir terslik var."

'AZ ZARARLA GEÇMEYE ÇALIŞIYOR '

"Şenol Güneş'in Masuaku, Redmond'la ne sorunu var? Falan deniliyor ya. Onlar daha önceki sistemin adamları. Saiss neden alındı, 3'lü savunmanın adamı diye alındı. Farklı bir sisteme geçildi. Şenol hoca da bu geçiş dönemini olabildiğince az zararla geçmeye çalışıyor. Sabır gösterilmediği için Ismael gönderildi. Bazı futbolcular da istemiyormuş belli. Yarın belki de bazı oyuncular Şenol Güneş'i istemeyecekler."

'TARİHİN EN KÖTÜ KADRO PLANLAMASI OLABİLİR Mİ?'

"Ben Gaziantep maçıyla, tek maçla karalar bağlanmasına karşıyım. Fenerbahçe'nin yenildiği hafta geriden gelerek 1 puan aldın. Ama neden puan kaybı yaşandı sorgulanmalı. Tarihin en kötü kadro planlaması olabilir mi bu acaba? Bir şeyler ters gidiyor. Adana Demirspor maçında görülecek Souza, Salih ve Gedson 3'lüsü var orta sahada öyle gözüküyor. Adana Demirspor maçında Arthur Masuaku sol bekte başlayacak."

OZAN TUFAN ADAYLARDAN BİRİ

"İki yönlü oynayan bir orta saha oyuncusu transfer etmek için uzun süredir bir çaba var. Ozan Tufan da adaylardan biri. Hull City'nin hocası göndermeyi istemiyor şimdilik. Başka orta sahalara bakılıyor şu an. Ozan Tufan'ın kariyerinde 2 hoca var; Şenol Güneş ve Sergen Yalçın."

'WEGHORST VARSA KALİTELİ ORTA GEREKLİ'

"Şenol hoca, içeride Weghorst varsa sağdan soldan kaliteli orta isterim demiş. Bunu Caner'le de yapabilirler başka bir isimle de yapabilirler. Kısıtlı imkanlar içerisinde yönetim ve teknik heyet transfer için çözüm arıyor."

"Devre arası geldiğinde Beşiktaş'ın liderle arasındaki puan farkı 4-5 olursa, iki nokta transferle yarışa ortak olunur."

'ROSİER'İN GHEZZAL'I YOK'

Rosier'in Ghezzal'ı yok. Rosier-Ghezzal ikilisi, sağlıklı olduklarında bu ligin en iyi kanat ikilisi olur. Rosier yine iyi, son maçta fena bulmadım. Son maçlarda önemli eksikler var. Ghezzal yakında takım idmanlarına katılır.

DELE ALLİ YORUMU

"Adana Demirpsor maçından sonra artık transfer çalışmalarına hız verilecek. Gidecek ve kalacaklar ondan sonra netlik kazanır. Benim futbola dönme ihtimalim, Dele Alli'nin futbola dönme ihtimalinden daha fazla. Artık öyle görüyorum."

STOPER'E SÜRPRİZ İSİM

Welinton'u Şenol hoca kısa vadeli çözüm olarak kullanıyor. Welinton biraz Şenol Güneş'in oyun sistemine uygun bir futbolcu. Devre arasında Welinton ve Montero'ya teklif gelirse yollar ayrılır ve yerine stoper transferleri yapılır. Atletico Madrid'in tecrübeli savunmacısı Felipe, Beşiktaş'ın listesinde olan bir oyuncu. Gelir mi, gelirse faydalı olur mu bilemiyorum.

'KIRMIZI KARTI ŞENOL GÜNEŞ GÖSTERDİ'

"N'Koudou'nun hareketi ona göre bir şey değil. Kavga açısından bakarsan, o darbeyle her oyuncu yere düşmez. Ama futbol kuralları içinde kasıtlı vurmak bu. Hakem nasıl kart göstermedi şaşırdım. Belki 10 kişi kalsa daha iyi olabilirdi. N'Koudou'ya ceza verilmedi ama Şenol Güneş oyundan alarak tepkisini gösterdi. N'Koudou'ya kırmızı kartı Şenol Güneş gösterdi."

NWAKAEME İDDİALARI

"Nwakaeme, Türkiye'ye geri gelmek istiyor. Menajer aracılığıyla Beşiktaş'a önerildi. Şu an çok sıcak bakılmıyor ama imkansız da değil. Hedeflenen oyuncular alınamazsa, Nwakaeme getirilebilir."