Bir yöneticinin, bir başkanın asli görevi bulunduğu kurumu layiki ile yönetmek,bulunduğu pozisyonun üstüne çıkarmak,başarılı olmaktır !
Bu pencereden olaya baktığımızda futbolun içinden gelenlerin bu koltuklarda oturmadığından dolayı verilen kararlar hep tartışılıyor.
 
Beşiktaş'ın yüksek sesle dile getirdiği "puan" olayı Süper Lig'de Sadece Beşiktaş'ı değil 10 takımı birden ilgilendiriyor. Beşiktaş'ın tezini diğer 10 takım da  destekleyerek liginin daha adaletli bir hal alması gerekiyor mu?. 

Her puanın değerli olduğu haftalara giriyoruz.Bu konuda Galatasaray ve Fenerbahçe'nin sessiz kalması çok normal ,ama diğer takımların sessiz kalmasına şaşırıyorum. 

Süreci her Beşiktaş'lı yakından   takip etmeli ve basında kalemi güçlü olanlar bu konuya yoğunlaşmalı .

Türkiyede olağan üstü bir durum yaşandı, ve Gaziantep ile Hatay Ligler bitmeden maçlara devam edemeyeceklerini söyledi, Federasyon burada doğru bir karar verdi,Maçlar oynanırken kural değişmez oynayın yoksa küme düşersiniz demedi aldiğı karar doğruydu  ..
Doğru iş yapan Fedarasyon ,
Bir doğru iş daha yapıp  ya Beşiktaş'ın 5 puanını verip yada playoff oynatmayı  düşünmeliydi.. 

UEFA nın CL kriterleri uygulanmalı . Bu karar sonucu Beşiktaş 19 deplasmana çıkmış olup,rakipler ise 17 .Bu şekilde alınan kararda   Beşiktaşın hakkı yenmiş oluyor .

Sayın Ahmet Nur Çebi Beşiktaş menfaatini düşünerek yaptığı çıkışa  tepki gösterenler olmuştu, buna  rakiplerimizin tepki göstermesi  gayet normaldi ama maalesef bazı her şeye  muhalif Beşiktaşlı  kesim de bu konuda rakiplerimiz ile aynı safta yer aldı.   
Başkanın tepkinin  zamanlaması  yanlış olabilir ,ama federasyon açıklama yaptığı zaman doğru muydu. 

Düşünün  şuan  bu 5 puan bize verildiğini ligi  farklı bir yere götürür . 
Federasyon bu seneyi yok sayıp Hatay ve Gaziantep i şampiyon saysa eminim ki Galatasaray harici bu karara kimse bir şey söylemez.
Böyle bir kararı almak da kolay iş değil, cesaret ister.Bu iradeyi  gösterme cesaretleri yoksa,   o zaman   Başkan Ahmet Nur Çebi'nin söylediği şey yapılmalı. 

Beşiktaş  olarak lig sıralamasındaki bu durumu   taraftar ve kulüp olarak kesinlikle kabul etmemeliyiz. Neden susuyoruz ? Mesela başkanın  konuştuğu 5 puan için  Beşiktaş kulübü   olarak  itiraz edildi mi ? Eğer itiraz edildiyse resmi siteden belgeler açıklanmalı.

Biz taraftarlar da bu konuda üstümüze düşeni yapmalıyız.
Geçmişte buna benzer kararlar alınmadı mı alındı. Herkese eşit  adalet  böyle sağlanır.