Bu akşam Ankara'da "Her şey beklenildiği"yaşandı ve bitti.

Süper Lig daha başlamadan "deplasman yasağı" gereksizliğini kaldırıldı müjdesi veren ama Beşiktaşlı taraftarların "güvenlik"mazeretiyle Ankara deplasmanına gitmesine izin vermeyenler, stadda tribünden sahaya yağan pet şişelerinin, sahaya girenlerin, Beşiktaş yedek kulübesine ve Weghorst'a yapılan saldırının altında ezildiler.

Maça gelecek olursak, Beşiktaş karşısında yeni teknik direktörü değişikliğinin etkisiyle Ankaragücü'nün tempo anlamında Beşiktaş'a direnmek adına ayak uyduracağını ve oyunu sertlikle bir yerlere götürmeye çalışacağı düşüncemiz doğrulanmış oldu ama Ankaragücü futbolcularının devamlı yere düşüp el kol hareketleriyle hakemi bu kadar etki altına alacağını es geçmiştik.

Artistik futbol puanlamasında başta Atakan ve Tolga Ciğerci on üzerinden on alır.

Ankaragücü bulduğu golile öne geçince Beşiktaş ne yapacak? Sorusuna erkenden cevap gelip beraberlik sağlandıktan sonra Beşiktaş ikinci golü bulup, bu işin son sözü bizim dedi.

İkinci yarı henüz yeni başlamışken Ankaragücü bulduğu akılcı golle beraberliği yakaladı ve yine Beşiktaş ne yapacak? Sorusu tekrarlandı ama haklı penaltı ile yine Beşiktaş son sözü söyledi.

Valerien İsmael bu maçta oyuncu değişikliği tercihlerini doğru kullandı ve oyun temposunu elinde tuttu.

Rakip ceza sahası ve köşe direği alanında bile pres yaparak Ankaragücü futbolcularını bunaltıkca bunalttı.

Beşiktaş adına haftanın zorlu deplasmanından alınmış galibiyet çok ama çok anlamlıydı.

Bu anlam Beşiktaş gol yediğinde ne yapacak diyenlere cevap olarak bir kenara not düşülmüştür.

Valerien İsmael ve talebeleri olumlu yolda ilerlemeye devam ediyorlar, gelişimlerini sürdürüyorlar bu da alınan üç puan kadar değerlidir.

Mehmet Eyüp YARDIMCI / Fotospor