Beşiktaş yakaladığı seri ardından çok zor bir sahada, zor bir rakibi Karagümrük ile karşılaştı.

Beşiktaş'ın geçen haftaya göre kadro avantajı Rosier, Redmond ve Saiss'in olması idi ama Şenol Güneş ilk onbir tercihini;

Mert

Rosier, Welinton, Talha, Masuaku

Tayfur Gedson

Cenk Dele Alli Redmond

Aboubakar olarak kullandı.

Aboubakar dönüşü ile Beşiktaş için Şenol Güneş oyun aklı geri döndü dedik çünkü Aboubakar bu oyun sisteminde önemli bir oyuncu. Topa sahip olduğu zaman kaptırmayan ve takımın set oyununa yerleşmesine sebeb veren bir oyuncu.

Karagümrük karşısında ilk 45 dakika sonrasında oyundan alındı çünkü Karagümrük defans oyuncuları, 45 dakika boyunca Aboubakar'a top göstermedi. Böyle olunca takım set oyunu için o imkânı bulamadı.

Beşiktaş adına plan tutmayan oyunda son haftaları formda ismi Cenk sahne aldı ve Beşiktaş adına olumsuz giden maçta, olumlu bir vuruş yaparak takımını öne geçirdi.

Şenol Güneş ikinci 45 dakika için alması gerekli tedbirleri eldeki kadroya göre yanlışta alınca, sahada kendisine göre daha istekli, ne yaptığını bile Karagümrük bulduğu organize golle maçın sonucunu tayin etti.

Beşiktaş ve sonuç adına birçok yorumcu başta saha, hava şartları gibi şeyleri yazabilir hatta rakipleri farklı kazanıyor bu Beşiktaş'ı etkilemiş bile diyebilirler ama Beşiktaş'ın Karagümrük karşısında puan kaybına yol açan en büyük etken Aboubakar'lı sistemin tutmayışı ve ardından Şenol Güneş tercihleri.

Bir sözde yönetime bu takımın içindeki ihtiyaç bölgeleri çok net görünüyordu bizlerde yazarak belirtmeye çalıştık, siz sadece Aboubakar ile olayı geçiştirdiniz mesela dün gün gibi sahada net belli olan bir 6 numara problemini çözmek için çok geç kaldınız madem istenilen parayı verecektiniz, Konyaspor'dan transferi neden bu maç öncesinde halletmediniz? 

Şimdi herkes sorulan şampiyonluk sorusuna cevap arıyor ve genel cevap çok zor. Siz oyunu rakibiniz mantığıyla sahneye koymadığınız müddetçe bu iş evet zor. Büyük takım iseniz, güçlü bir yönetim iseniz buyrun meydan sizin varın gücünüzü gösterin...