Faik Gürses, Beşiktaş'taki son durumu Duhuliye'ye değerlendirdi.

Faik Gürses'in açıklamaları şöyle:

"BEŞİKTAŞ'A 10 NUMARA LAZIM!"

"Beşiktaş'ı pek fazla hazır görmedim. Sistem olarak hazır görmedim, kadro olarak hazır görmedim. Netice itibarıyla bir takım boşluklar var. Örneğin Weghorst ile arkasındaki boşluk nasıl tamamlanacak. Onu tamamlayacak oyuncu grubu nasıl oluşturulacak. Kartal Kayra savunmanın önünde, Salih savunmanın önünde, orası Gedson'un yaratıcılığına bırakılmış. Zaman zaman Ghezzal, orta sahaya bir 10 numara gibi geliyor, onun ayağına bakıyorsunuz, bunlar tabii yorgun işçiler. Bu kadar adamdan bu kadar fazla bir iş bekleyemezsiniz. Beşiktaş'a Talisca değerinde bir 10 numara lazım. İkincisi bir stoper lazım. Üçüncüsü Josef gelinceye kadar orayı toparlayıcı -ki Kartal Kayra'yı çok olumlu buldum- bir de orta saha lazım. Sağ beke Necip gitsin, stopere Necip, orta sahaya Necip, başka bir yerde eksik var Necip... Bunlar Beşiktaş taraftarını ve takımı da yoran cinsten tercihler. Ghezzal, Weghorst'un asistinde yaptığı vuruşla takımı, camiayı bütünüyle beraber bu kötü görüntüyü silmiş oldu. Her maç böyle mi olur, olmaz. 

"ALANYASPOR MAÇINI KAZANIR DİYEMEM"

"Şimdi pazar günü Alanyaspor maçı var. Bu görüntüsüyle ben Alanyaspor maçını kazanır diyemem. Zor bir maç. Antalyaspor, Galatasaray karşısında penaltıyı atsa kazanabilirdi. Keza Fenerbahçe - Ümraniyespor maçı ortada. Alanyaspor, Karagümrük'ü yendi ve üstün gözüktü. Beşiktaş şu an çok eksik kadro. Ben mesleğe 1970 yılında başladım. Her kulüp başkanının döneminde her hocanın döneminde tam 11'le tam transferle giremedi. Bu sabotaj mıdır, suistimal midir bilemiyorum. Hep böyle bir eksik kadro oldu."

"WEGHORST'UN ARKASI BOMBOŞ"

Ersin’e son şans! Necip Uysal...  Ersin’e son şans! Necip Uysal... 

"Valerien Ismael geldiği günden bu yana 8 maç 3'lü oynattı Beşiktaş'a... Gördü ki 3'lü oynayacak bir oyuncu grubu yok Beşiktaş'ta 4'lüye dönelim dedi. Bu da Beşiktaş için bir handikap oldu. 3'lüye alışmak üzere olan futbolcular 4'lüye döndüler. Bu yanlıştan ne kadar dönerseniz kardır. Ama Weghorst diye bir forvet almışsın arkasını örememişsin. 10 numaran yok senin. Beşiktaş'ın mutlaka ve mutlaka o bölgeye takviye yapması lazım. Weghorst çaresizce dolandı kale önünde. Çok koşan bir forvetimiz var. Büyük efor sarf etti ama nereye kadar gider bu. Burada bir sorun var."

"HER TARAFA NECİP KOŞAMAZ!"

"Her tarafa da Necip Uysal koşamaz. Necip'in neresini eleştireceğimi ben de şaşırdım artık. Serdar Saatçı'da sorun var. Şimdi de yeni bir stoper arayışına gidiliyor, bu da yanlış. Çok dirayetli, yıldız bir 10 numara, aynı şekilde bir stoper ve orta sahaya ihtiyaç var. Josef dönse de yeni bir eksiklik olursa o açığı kapatacak bir orta saha lazım. 3 transfer yapılırsa ben bu söylediğim lafların hepsini geri alırım."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ