İşte Kartal Yiğit'in açıklamaları:

Beşiktaş savunmasında Tayyip Talha artık yerini garantiledi, bir de sadece savunmada değil hücumda da olumlu işler yapmaya başladı. Savunmada yanında sakatlıklarından dolayı Saiss ve Emrecan olmayacak, büyük ihtimalle Necip hamlesi gelecektir. Necip o bölgede ne zaman oynasa elinden geleni yapan ve az hata yapan bir futbolcu. Valerien İsmael Welinton ve Montero’yu hiç düşünmedi, Necip’i o bölgede oynatmak isteyerek yerli oyuncu bakımından da elini güçlendirecektir.

Orta alana farklı bir müdahale gelebilir, Dele Alli yerine Muleka tercih edilebilir. Ghezzal ve N’Koudou’nun sakatlıkları sona erdi, her ikisi de takıma dönüyor. Özellikle Ghezzal’in eksikliği çok hissedildi. Her ne kadar Giresun maçında iyi bir performans sergilemese de Redmond ismi de tercih edilebilir çünkü Valerien İsmael bu oyuncuyu kazanmayı çok istiyor. Redmond ve N’Koudou arasında tercih ne yanda olacaktır tam belli değil ama Ghezzal kesin oynayacaktır.

Valerien Ismael, Cenk’i kazanmak adına bir şeyler yapmalı. Cenk’i 80. dakikada değilde 60. dakikada oyuna dahil etmeli çünkü Cenk 80. dakikada oyuna girerse mental anlamda da oyun içinde olmaz, verim veremez.

Dele Alli sıkıntılı bir transfer, yaşadıklarına ön yargılı bakmıyorum uyum sorunu yaşıyor olabilir ama şu anki tablo olumlu değil. Umarız performansını gelecekte yükseltir, gün geçtikçe gelişir ve hepimizi yanıltır. Tabloyu değiştirir, kendisi için söylenen dünya yıldızı lakabını tekrar hak eder. 

8+3 olayından bakarsak Ersin ve Tayyip iki net yerli isim. Salih’in yokluğunda üçüncü isim Tayfur da olabilir çünkü Tayfur, Valerien Ismael’in hemen hemen her bölgede oynatabileceği bir isim.  Trabzonspor maçında ilk onbirde başlayabilir ve başlarsa da yadırganmayacaktır ama bu maç özelinde Ersin, Tayyip ve Necip tercih edilecektir. Diğer bölgelerde yabancı isimler kullanılacaktır diye düşünüyorum.

Duhuliye.com