İşte Dikme'nin açıklamaları:

"Önce Saiss’le başlamak istiyorum, Herkes kendini Saiss’in yerine koymalı. Hayatı boyunca unutamayacağı bir maça çıkacak, maç bitmemiş, takımı o çıkarsa büyük sıkıntı yaşayacak, sakat sakat Dünya Kupası’nda herkes oynar. Ama profesyonel hayatta yaşıyoruz, ben Saiss’i eleştirmiyorum, aynısını kendim de yapardım, ancak Allah korusun sonuçları daha da kötü olabilirdi. Henüz sakatlığının boyutunu söyleyecek durumda değiliz ama kesin olan Ziraat Türkiye Kupası’nda ve Gaziantepspor karşılaşmasında oynayamayacak. Kendisinin gelecek hafta gelmesini bekliyoruz, bunları düşününce en az hasarla atlatılması gerekiyor. 2-3 gün içinde MR raporu geldiğinde, Beşiktaş sağlık ekibi de kaç maçı kaçıracağının bilgisini verecektir. Ben Adana Demirspor maçında da oynamasını beklemiyorum ama kesin bir ifade kullanamam. Bu olaya herkes kendi açısından bakar, Beşiktaş teknik direktörü kendi açısından bakar, Fas milli takım teknik direktörü kendi açısından bakar, diğer yandan ikisini anlamaya çalışan bizler varız.

Josef’in kemik ödemi vardı, şu an iyi durumda. Kampın yüzde otuzluk bölümünde takımla birlikte çalıştı. Ben Antep maçında Josef’in oynayacağını düşünüyorum, onunla ilgili bir problem olmayacaktır. Sadece fiziksel performans eksikliği var, herkes Josef'in nasıl döneceğini merak ediyor. Josef tarzı oyuncularda, özellikle fiziğini kullanan oyuncularda, bu tip geri dönüşler sıkıntılı oluyor. Biraz zamana ihtiyaçları oluyor, ilk maçlarında tam performans gösteremiyorlar. Beşiktaş ilk yarıda ondan faydalanamadı. Ve ben Ankaragücü maçında olan olaylardan dolayı Josef'in geriye düştüğüne inanmıyorum, onun sorunu sakatlıklardan dolayı fizik kondisyon yetersizligiydi. Artık Beşiktaş’ın Josef’e ihtiyacı var.

Önümüzde Antep ve Adana maçları var, bu maçlarda Beşiktaş ikide iki yaparsa, rakipler de kendi aralarında oynayacak, Beşiktaş bu iki maçtan altı puan alırsa puan farkı düşer. Beşiktaş bunun muhasebesini yapıyor. Galatasaray’ın, Fenerbahçe’nin ve Trabzon’un Beşiktaş’a oranla daha zor maçları var. Şu an enseyi karartmanın bir anlamı yok, zamanında 11 puandan şampiyonlığu verdiyse, elinden kaçırdıysa, şimdi de bu puan aralıklarında tekrar şampiyon olabilir. Beşiktaş transfer dönemini iyi geçirirse bir anda ikinci yarıda ralli yaparak ilerleyebilir. Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında var olması için önündeki yedi maçın beşini kazanması gerekiyor. Bunu yaparsa şampiyonluk yarışında ben de varım der. Bundan sonrası Beşiktaş’ın ilk yarıda gösterdiği performanstan daha kötü olma ihtimali yok. Şenol Hoca bunların hesabını yapıyor, kendisinin planları vardır. Bu saatten sonra işi biraz hocaya bırakmakta fayda var.

Duhuliye.com