Kazanırsak hemen hemen işi bitireceğimiz bir geceydi. Rakibin ise son şansı diyebilirdim bu 90 dakika için. Saha ve seyirci avantajının bizde olmasının farkını kullanmamız ve baskılı ve de risk alacak rakip karşısında erken gol bulmalıydık.

İlk yarıda kötü mü oynadık hayır ancak çokta iyi oynadığımız söylenemez. Çabuklukla paniği karıştırınca işler de karışıyor bizim milli takımda. Sadece Kerem üzerinden gol aramak yeterli olmazdı. Yine de ilk yarıda 3 net gol pozisyonunu heba ettik. Rakip ne yaptı derseniz bizi iyi analiz etmişler, iyi kapandılar ve etkili az da olsa önemli ataklarla ilk yarıyı istedikleri gibi bitirdiler.

Bu tür maçları cesur gözü kara risk alacak oyuncularla çözersiniz. Futbolculuğunda santrfor oynayan hocanın milli takımının santrforsuz olması düşündürücüydü. Sol bek varken stoperi sol bek oynatmak elinde kadroya aldığın genç bir santrforun varken devşirme denemek herhalde Kuntz’a mahsus işler. Neyse ikinci yarıya umutla çıkalım eleştirilerimizi biraz tutalım diyorum…

Gerilim filmi gibi başlayan ikinci yarıda ters ayaklı oyuncuların ezbere kavisli içeriye yapılan ortalarıyla rastgele gol arayışımız vardı.

Güneş’ten daha mı iyi biliyor?

Yenik duruma düşen bir takımın psikolojik bozukluğu da buna eklenince ayarımız bozuldu. 60’ta yapılan 3 oyuncu değişikliği ve tercihler bir anlamda gol hamlemizdi ve sabırla beklentimiz sürdü. Tabii ki süre azaldıkça telaş da başladı.

Madem elinde Onur bulut var, niye sol bek oynatmazsın? Şenol hocadan daha mı iyi biliyorsun sevgili Kuntz. Yusuf Sarı gibi çok formda bir ismi kapanmış bir rakibe karşı niye denemezsin... Kabustan 20 yaşında bir genç Bertuğ attığı golle hepimize nefes aldırdı. Kuntz hoca yapacağın tek bir şey var, herkesi mevkisinde oynat yeter.

Tunç KAYACI / Fanatik