Ya 5 puan verilmeli ya da playoff olmalı, bu konuda sessiz kalınmamalı. Bunu Fenerbahçe antrenörü bile dile getirdi, bu konuda taraftar olarak bizler tepkimizi göstermeliyiz.  
Bu keyfi bir istek değil, Türkiye'de olağanüstü bir durum yaşandı ve Gaziantep ile Hatay ligler bitmeden maçlara devam edemeyeceklerini söyledi, Federasyon burada doğru bir karar verdi, "Maçlar oynanırken kural değişmez, oynayın yoksa küme düşersiniz" demedi. Aldığı karar doğruydu...


Doğru iş yapan Fedarasyon ,
Bir doğru iş daha yapıp ya Beşiktaş'ın 5 puanını vermeli, yada playoff oynatmayı  düşünmeliydi... 

UEFA nın Şampiyolar Ligi kriterleri uygulanmalı. Federasyon'un aldığı karar sonucu Beşiktaş 19 deplasmana çıkmış oluyor, rakipler ise 17. Bu şekilde alınan kararda Beşiktaş'ın hakkı yenmiş oluyor.

Sayın Ahmet Nur Çebi'nin Beşiktaş menfaatini düşünerek yaptığı çıkışa tepki gösterenler olmuştu. Buna rakiplerimizin tepki göstermesi  gayet normaldi ama maalesef bazı her şeye muhalif Beşiktaşlı kesim de bu konuda rakiplerimizle aynı safta yer aldı. Başkanın tepkisinin  zamanlaması yanlış olabilir ama Federasyon'un bu açıklamayı yaptığı zaman doğru zaman mıydı? 

Düşünün şu an bu 5 puanın bize verildiğini, ligi farklı bir yere götürür. Federasyon bu sezonu yok sayıp Hatay ve Gaziantep'i şampiyon saysa eminim ki Galatasaray harici bu karara kimse bir şey söylemez. Böyle bir kararı almak da kolay iş değil, cesaret ister. Bu iradeyi gösterme cesaretleri yoksa, o zaman Başkan Ahmet Nur Çebi'nin söylediği şey yapılmalı. 

Beşiktaş olarak lig sıralamasındaki bu durumu, taraftar ve kulüp olarak kesinlikle kabul etmemeliyiz. Neden susuyoruz? Mesela başkanın konuştuğu 5 puan için Beşiktaş kulübü   olarak itiraz edildi mi ? Eğer itiraz edildiyse resmi siteden belgeler açıklanmalı. Biz taraftarlar da bu konuda üstümüze düşeni yapmalıyız.

Geçmişte buna benzer kararlar alınmadı mı, alındı. Herkese eşit adalet böyle sağlanır.

Masis Kuyumcu / Duhuliye