Yazmaktan parmaklarımızda dolama çıktı, söylemekten ise dilimizde tüy bitti adeta! Ancak görüyoruz ki MHK başkanı da değişse, hakem ve VAR cenahı, “Aynı tas, aynı hamam” misali!
Yahu arkadaş, maçlarda hata yapmayın diye VAR sistemi getirildi, en azından yükünüz hafifledi değil mi? Her kritik pozisyonda VAR’a sığınıyorsunuz, üstelik burnunuzun dibinde, ‘aman bana ne, VAR uğraşsın’ diyorsunuz! Kafa bu kafa maalesef!
Mete Kalkavan, yılların tecrübesi, gelin görün ki o da modaya uydu, topu sürekli VAR’a atıyor. Atsa ne olur, VAR’daki Hakan Ceylan bu asisti pas geçiyor, inanılır gibi değil, herkes kafasına göre takılıyor!
Alanyaspor - Fenerbahçe maçı, 19. dakikada Osayi Samuel’in Yusuf’un bileğine basması, basmayı bırakın, neredeyse bileğini kıracak, iki kez ağırlaştırılmış KIRMIZI kart! Bir ara Kalkavan arka cebine elini attı, sonra vazgeçti, sarıyı çekti! Ne oldu, niye sarıya döndü, ne değişti, anlamak mümkün değil. Peki sen nerdesin eyyy VAR’daki arkadaş? Bana göre VAR ile Mete Kalkavan arasında bir diyalog söz konusuysa ki, mutlaka olmuştur, işte bunun kamuoyuna açıklanması şarttır. Açıklayın eyy MHK, açıklayın ki kamuoyu bilsin. Neyi kimden saklıyorsunuz, şeffaf olun, şeffaf!
Valla artık gına geldi bize, yeter yahuu, yeterrr! Nedir bu hakem ve VAR camiasından çektiklerimiz, bıkkınlık getirdiniz herkese!

EURO 2024’te olmalıyız
Süper Lig’e ara verdik, rotayı A Milli Takımımızın 2024 Avrupa Şampiyonası Eleme grubundaki maçlarına çevirdik. Ne var ki bu kulvarlarda her nedense bir türlü devamlılık sağlayamadık, ‘bir varız, bir yokuz’ misali!...
Ay-yıldızlı ekibimiz 25 Mart’ta Ermenistan ile gruptaki ilk maçını oynayacak. Ardından da 28 Mart’ta bu kez Bursa’da Hırvatistan’ı ağırlayacak.
Demem o ki hedef büyük, o kapıyı şartlar ne olursa olsun aralamak zorundayız. Elbette bizler de bu kulvarda mücadele eden ekibimize sonuna kadar destek vereceğiz, bu takım bizim gururumuz, baştacımızdır.
Hiçbir ülke takımı artık ‘çantada keklik’ değil, herkes birbirini yenebiliyor, makas oldukça daraldı. Grubumuzda Hırvatistan, Letonya, Ermenistan ve Galler’le finaller için mücadele edeceğiz. Herkes gibi biz de favoriyiz, kaldı ki gruptan ilk ikinin finallere gideceğini de not düşelim.
Stefan Kuntz, Almanya’daki 2024 finallerinde takımın başında olmak istediğini söyledi, güzel bir duygu, iddialı bir söylem. Keşke, gidebilsek, ama gidemediğimiz taktirde faturanın tamamı Kuntz’a çıkar, lamı-cimi yok arkadaş!

 

Masuaku örneği ortada Nkoudou da dönebilir
Beşiktaş üçte üç yaparak iyi bir çıkış yakaladı, kuşkusuz bunun temelinde Şenol Güneş faktörü yatıyor... Güneş hoca; çalışana, sonuna kadar mücadele edene gözü kapalı formayı verir, öyle hiç kimseye karşı önyargısı yoktur.
Rotayı üç hafta öncesine çevirelim, o günlerde Cenk Tosun ve Masuaku’nun yazılı ve görsel medyada transfer haberleri hiç gündemden düşmedi. Güneş’in kapısını çalanlar arasında Masuaku ön plandaydı. Şunu biliyorum ki, Güneş hoca ‘gidiyorum’ diyene asla ‘kal’ demez. Haklı çünkü, gönlü olmayan oyuncudan verim almak çok zordur. Keza Nkoudou, Adana Demirspor’la flört etti, olmadı, yuvada kaldı.
Özellikle Cenk Tosun ve Masuaku işlerine dört elle sarıldılar, büyük ivme yakaladılar. Ne var ki Nkoudou’dan hala ses seda yok! Bak kardeş, Güneş’in kantarı doğru tartar, seni aforoz falan ettiği yok, önünde Masuaku örneği var, adam iyi oynuyor, hoca da ondan vazgeçmiyor. Senin de kaliteni biliyoruz, formayı yeniden kapmak istiyorsan ki kenarda kalacak bir krampon değilsin, çok çalışacaksın hocana ‘buradayım, hazırım’ mesajını vereceksin. NOKTA!

Bilal MEŞE / Milliyet