Gökhan Keskin ve Ahmet Akcan ASPOR’da Beşiktaş gündemini değerlendirdi.

Gökhan Keskin;

Anthony Nwakaeme Trabzonspor’da önemli işler yaptı, çok şeyler kattı, taraftarın sevgilisi oldu. Sezon başı transfer görüşmelerinde adı geçti ve olmayınca Suudi Arabistan’a gitti ve orada mutlu olmadı.

Tekrar ismi transferde gündeme geldi, Şenol Güneş bu oyuncuyu tanıyor, istiyormudur? Bence istiyordur. Fakat gündeme gelen Cengiz Ünder ile Nwakaeme arasında kalsam ben hiç düşünmeden Cengiz Ünder derim, sınırlarımı zorlarım, biraz daha ne yapabilirim diye bakarım ve Cengiz Ünder’i alırım. Hem Türk oyuncu, hemde ses getirecek bir transfer olur.

Nwakaeme gelirse bir tercihtir, geldiğinde mutlaka katkısı olur diye düşünüyorum ama tercihim iki oyuncudan cengiz Ünder açık ara önde…


Ahmet Akcan;

Prensipte futbolcunun kalitesine söylenecek bir şey yok. Nwakaeme Trabzonspor’da olduğu dönemde fiziksel performans olarak üst seviyede bir oyuncu değildi birde araya Arabistan serüveni girince ben temposunun iyice düştüğünü düşünenlerdenim. Yaş olarak baktığımızda Dünya Kupası’nda mücadele eden Atiba gibi futbolcuları görünce oynaması gerektiğini düşünüyorum ama bizim büyük takımlardan ekonomik nedenlerle ayrılan o seviyedeki futbolculardan üst seviyede performans şu ana kadar çok göremedik. Ben çok emin değilim, çok açık söyleyeyim yetkili olsam o transferden başka tercihler yapmayı Beşiktaş’ın daha fazla lehine yapmayı düşünürüm.