Mücadelede Beşiktaş, 16'ncı dakikada Omar Colley'in golüyle 1-0 öne geçti. Bu gole Başakşehir'de Emirhan İlkhan 90+5'te attığı golle karşılık verdi. Bu maçta siyah-beyazlıların performansını NutSpor YouTube kanalında Nihat Kahveci değerlendirdi.

"Avrupa şampiyonu hoca ama ne kattı?"

Nihat Kahvec, Beşiktaş'ın Başakşehir karşısındaki performansını eleştirirken, teknik direktör Fernando Santos'u da şu sözlerle hedef aldı: "Çok kötü maç oldu. Uykum geldi. Ağlamak istiyorum bu tempoya. Beşiktaş takımı yüzde 30 topa sahip oldu. Ayıp. Beşiktaş'ın başında Avrupa şampiyonu hoca var ama ne kattı?"

"Yollansın dedik bunlar"

Nihat Kahveci, siyah-beyazlılar'da Rachid Ghezzal ve Vincent Aboubakar'ı da eleştirdi. Kahveci, bu iki isminde yollanması gerektiğini söylediğini aktardı. Kahveci, "Maçın en güzel anı Ghezzal ve Aboubakar'ın kulübede konuşması. Biz ne ara futbolu unuttuk diyorlar. Ghezzal'e plaket verin yollayın. Yollansın dedik bunlar. Aboubakar sana ne oldu?" ifadelerini kullandı.

"Değişmeyen tek şey kötü oyun"

Nihat Kahveci, Beşiktaş'ta birçok şeyin değiştiğini ancak kötü oyunun değişmediğini ifade etti. Kahveci, "Beşiktaş'ta başkan değişti, hocalar değişti bu 5. hoca, yönetim değişti, kadro değişti ama değişmeyen tek şey kötü oyun ve dibe gitme. Ben tarihte böyle bir Beşiktaş hatırlamıyorum." dedi.

"Hiç uzatmayın sayın başkan"

Beşiktaş'ın teknik direktörü Fernando Santos hakkında Nihat Kahveci, "Bir şey söyleyeyim hiç uzatmayın sayın başkan Hasan Arat, yönetim kurulu, getirdiniz çok tecrübeli hoca, cv çok iyi ama olmadı. Kupayı alır almaz, alsa bile yollayın. Geldiğin kadroyu hoca kurmadı dedik ama Beşiktaş devre arasında tarihinde harcamadığı paraları harcayıp oyuncular aldı. Sezon sonuna saklasaydınız. Bir tane gelişen konu söyleyin bana. Rekorlar kırıyor ama kötü rekorlar." ifadelerini kullandı.