''Bence bu maç Salih için büyük bir fırsat olacak, zira geldiğinden beri büyük maç performansı gösteremedi. Şenol hoca da kendisine güveniyor, kendisini gösterip takımda ön plana çıkarsa, bundan sonraki süreçte Salih’in çok daha farklı motivasyon da oynayacağını düşünüyorum.

Bugüne kadar bakıldığı zaman Ghezzal'ın  performansı takımı hep etkilemiştir. Şimdi çok ağır bir sakatlık yaşadı, hala hazır değil, bunu en son İstanbulspor maçında gördük, zaten 90 dakikaya çıkacak bir kondisyon durumunda değil. Son oynanan Ümraniyespor hazırlık maçında çok etkili değilmiş, vasatın bir tık üstündeymiş. Acaba şenol Güneş derbide Ghezzal değilde Redmond'la başlayabilir mi? Çünkü Redmond İstanbulspor maçında oyuna girdikten sonra gerçekten inanılmaz oynadı, çokta şık bir gol attı. Fiziki olarak da hazır Redmond, ben olsam o şekilde tercih ederim, çünkü Gezzhal hala istenen düzeyde değil, olması da zaten beklenemez kolay değil aylardır top oynamadı, belki antrenmanlarda fiziki yükleme yapılabilir, ama maç kondisyon eksikliği var, bundan sonraki süreçte sezon sonuna kadar olan konumunuzun belirleneceği deplasmanda oynayacağı derbide Ghezzal'la başlamak bana risk gibi geliyor. Yani Remond tercihi olursa kimse Şenol güneşe neden Redmond'u oynattın diyemez.


Beşiktaş’ın orta sahası bu derbide çok önemli, Salih, Amir Gedson, bu üçünün ne yapacağı çok önemli, Amir geldiğinden beri Beşiktaş’a çok iyi uyum sağlamış durumda, iyi oynuyor, duran toplardaki eksikliği gideriyor. 


Hücum bölgesinde kesinlikle bir sıkıntı yok, Aboubakar günden güne üstüne koyarak ilerliyor. Cenk Tosun biraz dalgalı bir performans yaşadı 1-2 hafta ama oda toparladı, yani hücum olarak Beşiktaş’ın Kadıköye avantajı bir şekilde gittiğini söyleyebiliriz.