Semih ve Rashica ile beraber Beşiktaş taraftarının en çok bir şeyler beklediği isim şüphesiz yeni hoca Fernando Santos. Maalesef Santos hoca rakip 10 kişiyken ve Beşiktaş’ın gole ihtiyacı varken sahaya sürdüğü 11’de potansiyel ve performans açısından en fazla gol bulma şansı olan Semih’i oyundan aldı.

Her şeyden önce rakibi karşısında uzun süre bir kişi fazla oynayan Beşiktaş’ın daha önce çift santrfora dönmesi gerekiyordu, illa da Santos hoca bir forvet çıkartıp yerine Rebiç’i sahaya sürecekse çıkan isim Semih değil kötü gününde olan Cenk olmalıydı.

69’da Semih tamamen bireysel kalitesiyle rakibini ekarte edip şut açısı bulur bulmaz çok iyi bir vuruş yapmış ve top direkten dönmüştü. Cenk’in ise maalesef ön alanda tüm çabasına karşın hiçbir fark yaratan ofansif aksiyonu yoktu. Rashica ilk yarıda maç 11’e 11 oynanırken de Beşiktaş’ın hücumlarında rakibi zorlayan tek kişiydi ancak ortaya çekilince rakip kaleye uzak kalıp yoruldu çünkü Beşiktaş orta sahası birbirinden çok kopuk oynuyor.

Demir Ege derin oyun kuruculuğu fena yapmıyor ama pasını verdikten sonra fazla pasif kalıyor, Gedson ise iki maçtır çok kötü halbuki Fernando Santos’un tribünden izlediği Rize deplasmanında güçlü bir toparlanma sinyali vermişti. Gedson ve Demir Ege’nin Sosa tipi bir yönlendirici lider orta sahaya ihtiyacı var,

Tayfur ise adeta Sosa’nın tam tersi bir oyuncu. Bu Tayfur’u orta sahada deneme işinden bir an önce vazgeçilmesi ve çok iyi bir Sosa tipi lider orta saha transfer edilmesi şart: Çölde uzun süre kalmış bir insanın suya ihtiyacının futbol versiyonu gibi!

Svensson, Onur’dan Emrecan da Meraş’tan daha iyiydi ama Beşiktaş’ta kriterin Meraş olmaması gerekiyor, ondan Beşiktaş seviyesinde hiçbir şeyin ölçüsü olmaz! Santos’un bu kadroyla işi zaten çok zor ancak dün kolu kanadı kırık üstelik 10 kişi kalmış Adana Demirspor karşısında yaptığı tercih hatalarıyla kendi işini daha da zor hale getirdi.

Ali Ece | Fanatik