Ergin Aslan, Futbol Arena'da Beşiktaş'taki son durumu değerlendirdi.

Ergin Aslan'ın açıklamaları şöyle:

"BEŞİKTAŞ 3 TAKIMIN VERDİĞİ HAVAYI VERMİYOR"

"Gaziantep maçını biraz daha önemli kılan Fenerbahçe maçının Trabzon’da kaybetmesiydi. Çünkü Trabzon kendisi ortak olduğu gibi arkadan gelenlere de yol açtı. Beşiktaş'ın Antep'ten kazanarak çıkması lazımdı ama şöyle de bir oyun olmadı; Antep'i boğdu, toplar direklerden döndü, kaleci çıkardı... Beşiktaş iyi oynadı 'Kazanamazsam da böyle kazanamayayım' dedirtecek bir durum ortada yok. Şu an çok artı görünmüyor niye? Rakiplerle beraber düşünelim Fenerbahçe ve Galatasaray bir şekilde güçlü adaylar olarak görünüyor. Trabzonspor’un iyi bir kadrosu var. Beşiktaş bu üçünün verdiği havayı şu an veremiyor dolayısıyla. Zaman daralıyor makas daralıyor. Evet toplanacak bir 60 puan var, hatta 65 puan var, zaten 80’lerle falan şampiyon oluyorsunuz. Bunları söylemek için bu kadar erken mi diyebilirsiniz ama şimdi toplanacak 60 puan var da geride kalan haftalarda da Beşiktaş camiasına beklenen hareket vermedi. Beşiktaş bu umudu vermiyor. Bu yüzden söylenecek artı çok şey yok aksine eksisi fazla." 

"GELECEĞE DAİR KÖTÜ İŞARETLER VERİYOR"

"İleriki maçlara dair kötü görüntüler veriyor Beşiktaş. Gerek bireysel performans olarak gerek hat olarak düşünelim savunma hattı, tamam hücumda çok problem görmüyorum ama kanatlar kırık, N’Koudou mesela ben olsam çok fazla forma giydirmem bu oyuncuya. Şimdi diyebilirsiniz maaş veriyoruz niye faydalanmıyalım ama ritmini bozuyor, ritmi bozduğu gibi moralleri de bozuyor, bu kadar lakayıt, bu kadar ciddiyetsiz yaptığı hareket. Final maçında değilsin, kupa maçında değilsin, son uzatmalarda oynanan bir maçta değil, şampiyonluk maçı değil, dakika 25, adam arkadan tartaklayabilir seni, futbolun içinde var bunlar. Orada hakem var. Sen ne yapıyorsun gidiyorsun kafa atıyorsun. Zihin olarak zekada problem var."

"HOCANIN İŞİ KOLAY DEĞİL"

"Hoca Adana Demirspor maçında bir kez daha mevcut oyuncularla bence son kez yol yürüyecek. Ne demek istiyorum, Adana Demirspor maçını kazanırsa bir nefes alır oyuncularla kendine gelir, hoca da biraz daha moralli olur. Lakin puan kaybı yaşanırsa hocanın artık şunu düşünmesi şunu yapması lazım, evet daha erken ama bir sonraki sezonun Beşiktaş’a dair bir yola girmesi lazım, bir rotaya girmesi lazım, bazı adamlardan kurtulması lazım. Çünkü artık insanlar gerçekten bıktı. Lens'ler falan iki sene yanda koştular, şimdi sahaya bakıyorsun bu adamlar ha oldu ha olacak! Acaba Redmond'dan olur mu? Acaba Masuaku'dan olur mu? Yok olmuyor, gitmiyor. Eskiden Oğuzhan vardı, şimdi Salih olur mu olmaz mı mesela... Tayfur'u bilmiyoruz, iyi diyorlar. Hocanın deli olması lazım kendi işine yarayacak bir oyuncuyu sahada kullanmıyorsa... Hocanın işi kolay değil. Ben açıkçası bu kadar zor olacağını düşünmüyordum. Ama Gaziantep maçındaki hadise hiç hoşuma gitmedi. Oyuncuların vurdumduymazlığı hoşuma gitmedi."