İlhan Mansız;

''Redmond herhalde kariyerinde bir ilk gerçekleştirdi ve üst üste 3 maçta skora katkıda bulunabildi, yükselen bir grafiği var. Önemli bir oyuncu zaten yeteneklerinden dolayı Beşiktaş’a geldi, Premier Lig’de de önemli bir kariyeri var. Bu performansla Beşiktaş’ta kalmalı mı? kalmamalı mı?, Bu sorunun cevabı aslında önümüzdeki sezonun Kadro planlamasıyla alakalı.

 Önümüzdeki sezon hocanın aklındaki oyun planı farklıysa veya yanında oynatacak isimler farklıysa Redmond'ı ona göre değerlendirmek lazım. Bu Redmont için değil başka oyuncular için de geçerli, şu anki performansı iyi, bu şekilde devam ederse,  Beşiktaş için çok faydalı olacaktır. Gelecek sezon içinde bunun sinyallerini şimdiden vermiş oldu. Hocanın kafasındaki oyun planı da Redmond'un üzerine doğru kayabilir.

Şenol hoca bu oyuncuya güven verdi, Şenol hoca onlardan hangi derecede verim alabileceğini bilen bir hoca. O anlamda hem saha içinde hem saha dışında arkasında durarak, moral vererek, onlara güven aşılayarak istediği performansı alabildi. Bu karşılıklı olmalı, sadece hoca veya oyuncuyla olan bir faktör değil, birbirlerine güvenerek  ikili ilişkiler içersinde ortamı sağlayarak olur, sonuçta dünyanın en iyi hocasını getirseniz, oyuncu hocaya güvenmiyorsa, sahaya çıktığında oynamaz, performansını göstermez.''