Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in ev sahipliği yaptığı etkinlikte, eski futbolcular Rüştü Reçber, İbrahim Toraman, Hami Mandıralı, Yattara, Şenol Yavaş, Evren Turhan, Orhan Kaynak, Orhan Çıkrıkçı, Gökhan Dinç ve Ender Alkan, Beylerbeyi Stadı'ndaki özel maçta bir araya geldi.

Başkan Türkmen'in başlama vuruşunu yaptığı 1 saatlik maçta, eski futbolculardan oluşan mavi ve beyaz takımlara, teknik direktörler Giray Bulak ile Güvenç Kurtar da antrenör olarak eşlik etti.

Çekişmeli geçen ve mavi takımın beyaz takımı 7-5 yendiği maçtan sonra futbolcular, amatör spor kulüplerine yönelik malzeme dağıtım törenine katıldı.

İbrahim Toraman'dan derbi yorumu

Eski futbolcu İbrahim Toraman ise güzel bir atmosferde güzel bir maç yaptıklarını söyleyerek, "Amatör takımlara birazcık katkımız olduysa ne mutlu bize." değerlendirmesi yaptı.

Toraman, Pazar günü yapılacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisiyle ilgili de, "Heyecanlı bir maç olacağını düşünüyorum. Çünkü iki güçlü kadro ve iyi oyuncular var. Mücadelesi yüksek bir karşılaşma olacak. Beşiktaş'ın sahasında oynaması, taraftarın desteği, coşkusuyla biraz daha avantajlı olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA