İşte İngiliz medyasında yer alan haberler;

Alli, Beşiktaş formasıyla toplam 15 maçta forma giydi ve 3 gol kaydetti. Ancak, sezonunu sonlandıran bir kalça sakatlığı ile Alli,  Everton'a geri gönderildi.

Bu, Alli'nin gelecekteli kariyerini hakkında ne olacağı konusunda biraz şüphe içinde bırakıyor. Görünüşe göre oyuncu, hafta sonu azot oksit soluduğu iddiasıyla fotoğraflandıktan sonra kendisine hiçbir iyilik yapmamış.

Alli'nin kullandığı bu madde  şu anda Birleşik Krallık'ta yasa dışı olmasa da, hükümet sözde 'hippy crack'in bulundurulmasını çevreleyen yasaları araştırıyor.

Daily Telegraph'a göre olay, hem FA hem de PFA'nın Alli'yi kontrol etmeye ve müdahale etmeye çağırıldığını gördü.

Ayrıca fotoğraf, hükümetin gülme gazıyla ilgili yasaları sıkı sıkıya tutma kararlılığını da güçlendiriyor gibi görünüyor.

Scottish Daily Mail'in yazarı David Kent bugün gazetesinde şunları yazdı: "Hippy crack bulundurmak şu anda yasa dışı olmasa da, sağlık üzerindeki etkileri ve anti-sosyal davranışlarla bağlantıları konusunda artan endişelerden sonra, İçişleri Bakanı Suella Braverman onu meşru kullanım dışında tamamen yasaklayan yeni yasalar çıkarmak istiyor. 

Alli kesinlikle bir hippy crack skandalına karışan ilk futbolcu değil.  2016'da Jack Grealish'in de aynı şeyi kullanmaktan dolayı başı ağrımıştı.

Bununla birlikte, şu anda yasa dışı olmasa da, Alli'nin eylemleri kesinlikle Everton tarafından hoş karşılanmayacaktır. Herhangi bir Premier Lig kulübünün oyuncularından birinden beklediği şey kesinlikle bu değil.

James Marshment/Teamtalk UK