Serdar Sarıdağ'ın canlı yayında yaptığı açıklamalar şöyle;

Beşiktaş'taki problem oyun içi hamlelerde. Valerien Ismael'in oyun içi dokunuşlarıyla ilgili bir eksiklik var. Bunu zaten herkes söylüyor.

'İDDİA DOĞRUYSA VALERİEN TAKIMIN BAŞINDA DURMAMALI'

Ersin'in neden olmadığı bir merak konusu. Dünkü maçta kalede Ersin oynardı. Kimin daha iyi kaleci olduğu değil, böylesine maçlarda tecrübe ön plana çıkar. Ersin ile ilgili ortalıkta bazı iddialar dolaşıyor. Bu çocuğun son senesi, sözleşme uzatılma dönemi ve sözleşme uzatılmadığı için kadroda olmadığı konuşuluyor. Emre de oynayınca insanların kafasında böyle bir soru işaretinin olması gayet normal. Emre'yi kazanmak da doğru ama bunu yaparken hem Ersin'i hem Emre'yi kaybediyorsunuz. Kazan ama bunu yavaş yavaş yapmak gerek. Burası Beşiktaş'ın kalesi. Burada Ersin'in de konuşması gerekir, yönetimin de açıklaması yapması gerekir. Bu iddia doğruysa Valerien'in takımın başına durmaması gerekiyor. Yönetimden Ersin'i oynatma gibi bir direktif gelip, hoca da oynamadıysa Ismael'in hocalığı bitmiştir zaten. Ben Valerien'in böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Böyle bir şey varsa çok büyük hata. Uzatsın veya uzatmasın adam oynasın. Sergen Hoca aynı durumda Dorukhan'ı oynatmıştı. Benim oyuncum her türlü oynatırım demişti. Ismael'in çıkıp ben Emre'yi beğeniyorum o yüzden oynatıyorum deme ihtimali yüksek. Diğer ihtimali düşünmek bile istemiyorum.

'STOPER ALINMAMASI NECİP'İ BİTİRDİ'

Bu savunmanın hali ne olacak? Böyle yaparak Necip'i de bitiriyorlar. Beşiktaş'ın savunmasına yama olmaz. Yama yapıyorsan sen büyük takım değilsin demektir. Bir tane stoper bulamadılar. Çok enteresan.

'TÜRK YARDIMCI ALMAMASI BÜYÜK HATAYDI'

Süper Lig'de bir şeyleri konuşmak için daha erken. İstanbulspor'u yenerek milli araya girersen işler düzelir. Weghorst dün iğneyle oynadı mesela. Bunları da bilmek lazım. Ama ben Valerien Ismael'in Nevzat Demir Tesisleri'nin yöneteceğini düşünmüyorum. Necip'i o anda oyundan alırsanız tribünler ıslıklar. Ismael'in robotik özellikleri olabilir. Ama futbolcuların duyguları var. Cenk Tosun'u 30 saniyeliğine oyuna alamazsınız. Türk insanları duygularıyla yaşar. Yanına bir tane Türk hoca almadı. Böyle durumlar için lazım işte Türk yardımcı. Taktik, teknisyenliği 10 numara ama duygusal yön için idare için Türk yardımcı lazım. Necip küstü onu söyleyeyim. Cenk de küstü, Necip de küstü. Bunlar daha sonra başına iş açar. Gerçekleri konuşmak lazım.

'MULEKA KONUSU ELEŞTİRİLECEK BİR NOKTA'

Muleka'yı neden çıkardı bilmiyorum. Ben sakatlığı olduğunu düşünmüyorum. Burası da eleştirilecek bir nokta. Ya sakatlığı vardır ya da taktiksel bir şeydir ama belli ki işe yaramadı.

'HAKEMLERE 'SİZE BEŞİKTAŞ OPERASYON YAPTI' DİYORLAR'

Yenersin yenilirsin ama Beşiktaş'a meydan okuyorlar. Hakemiyle, cezasıyla Beşiktaş'a meydan okuyorlar. Taraftarlar tam destek oluyor takıma. Beşiktaş taraftarı hakkının aranmasını istiyor. Daha aktif olun. İlerideki süreçte bence daha büyük facialar olacak. Sağda solda hakemlere diyorlar ki size operasyon yapan takım Beşiktaş'tır, diyorlar. Önce Beşiktaş, bunları söyleyen insanları bulması lazım. 100 yıllık kulübe ayar vermeye çalışıyorlar. İnanılmaz yani. Önümüzdeki hafta maçlardan birine yapay zeka atanırsa şaşırmam. Bu nasıl yapay zeka anlamadım. Fırat Hoca'yı maçta görürsem şaşırmam.

'SERDAR SAATÇI'YA 20 MİLYON EURO MADDESİ KOYDULAR'

Sen Serdar Saatçı'yı elinde tutmayıp ondan gelen parayı Tayyip'e harcıyorsan burada bir problem vardır. Braga, senden aldığı Serdar'a 20 milyon euro serbest kalma maddesi koydu. Braga Başkanı, Serdar Saatçı'ya demişki 'Sen burada 2 yıl iyi oynarsan seni Premier Lig'e gönderirim.' demiş. Adamlar gençlere inanıyor, bizdeki gibi değil.

'ERSİN'İN HAKKI VERİLMELİ'

Beşiktaş gençlerine sahip çıkmalı. 3. bölge transferlerinden az az kırp kendi çocuklarına ver. Ersin sana şampiyonluk kazandırdı. Beşiktaş'ın evladı falan ama insan bunlar da. Dorukhan ve Güven Yalçın da yönetim anlarım ama Ersin'in hakkını vermek gerek.

'DİSİPLİNİN DE BİR DOZAJI VAR'

Sezon başlamadan evvel Valerien Ismael'in ilk gidecek hoca olduğunu söylediler. Çok iyi başlangıç yaptı lige. Ama şimdi oyunda düşüş oldu yine. Ben kimseye son kullanma tarihi biçmem. Ben görevim taktik ve teknik açıdan uyarmak, hatasını söylemek. Disiplin iyidir ama onun da bir dozajı var. Fazla disiplin sıkabilir. Şimdi kendinizi Necip'in yerine koyup bir düşünün.

'JOSEF KONUSUNDA DOĞRU BİR DURUŞ GÖSTERİLDİ'

Ghezzal yok, Souza yok, Dele Alli yok. Kadro genişliğin zaten yok. Haftaya Ghezzal ve Josef dönüyor zaten. Beşiktaş bu süreçten ders çıkarmalı. Ayrıca Josef konusunda Beşiktaş camiası doğru bir duruş sergiledi. 200-300 kişi yönetiyor Türk futbolunu. Böyle olmaz. Kulüpler Birliği, futbolun kalitesi için biraz daha öne çıkıp konuşmalı.