Kayseri’de Aboubakar’ın kulübede olması bile oyun olarak Beşiktaş’ı olumlu etkilemiş.

Özellikle erken gelen golle rahatlayan SiyahBeyazlılar, çok zorlanacağını düşündüğü bir maçta ilk 45 dakikada soyunma odasına güle oynaya 2-0 önde girdi.

Çağdaş Atan’ın oyun kurgusu ilk dakikalarda yedikleri golün etkisiyle bir türlü sahaya yansımadı.

Beşiktaş orta alanda çok dinamik ve baskılı oyunuyla rakibine göz açtırmadı. Özellikle Gedson ve Tayfur oyunun iki yönünü de etkili oynarken Salih hücumları hazırlayan rolü aldı.

Beşiktaş’ın rakibin etkili kanat akınlarını da etkisiz hale getirmesi sonucunda Kayserispor tek pozisyonunu ilk yarının uzatmalarında Kemen ile yakaladı ama değerlendiremedi. İlk yarıyı özetlersek Beşiktaş’ın tartışmasız oyun ve skor olarak üstün taraf olduğunu söyleyebiliriz. Kayserispor cephesinden ise rakibin baskısı karşısında organize olamayan ve zaman zamanda koordinasyon sorunu yaşadığını gördük.

Kayseri’nin gücü yetmedi

Maçta ikinci yarıda Beşiktaş tempolu ve disiplinli futbolunu sürdürürken rakip kaleye gitmekten çok skoru koruyup savunma ağırlıklı oynadı. Dün takım olarak kompakt bir Beşiktaş izlerken sahanın en etkili isimleri Masuaku ve Gedson Fernandes olarak ön plana çıktı. Son bölümde Abubakar ve Dele Alli hamlesiyle Şenol Güneş bu oyuncuların son durumlarını da gözlemlemek istedi. Kayserispor istekliydi puan için çaba gösterse de yeterli değildi güç olarak. Beşiktaş açısından Konya galibiyetinden sonra üst üste iki deplasmandan 6 puan çıkartarak iddiasını ortaya koydu.

Tunç KAYACI / Fanatik