Tam 153 gün sonra, yağmurlu bir günde Beşiktaş taraftarları Ghezzal’ı nihayet ilk 11’de tekrar gördü. İlk devre sonuna doğru Cenk Tosun’un üst üste maç kazandıkça daha da sağlamlaşan İstanbulspor kilidini kıran golünde Ghezzal’ın sırf kornerlerde bile Beşiktaş için nasıl paha biçilmez bir çilingir olduğunu herkes gördü.

Maçtan önce rakibin teknik direktörü Fatih Tekke “Bekleyeceğiz” demişti, gerçekten de İstanbulspor ilk yarıda çok kalabalık bir alan savunması yaptı. Bu yerleşik derin savunmaya karşı Beşiktaş’ın ısrarla havadan kenar ortalarla gol aramaya çalışması hatalı bir stratejiydi. Bir süre sonra Gedson mezzela rolünde yarı kanat olarak sol çizgiye yakın oynadı. Ancak 29’da sola açılan Aboubakar’ın sağ içteki Ghezzal’ı topla buluşturmak için yaptığı orta, ilk devrede Beşiktaş’ın durmayan toplardaki ofansif kısırlığını özetleyen andı. Colley, ilk yarıda Eze’yi doğru hamlelerle pasifize edince, İstanbulspor hiç kontra tehdidi oluşturamadı.

Hareketlilik sayesinde...

İkinci yarıda Gedson çizgiye yakın yarı kanat mezzela rolünde devam ederek başladı. Sağdan Onur Bulut ve Ghezzal’ın yaptığı katkıyı solda Masuaku ile beraber değişerek Gedson-Cenk- Aboubakar üçlüsü yaptılar. Aboubakar tam da o sol hücum ekseninde topla buluşup kolektif hareketlilik sayesinde oluşan boş alanı değerlendirerek nefis bir gole imza attı!

2-0’dan sonra Ghezzal çıkıp Gedson da yarım kanat rolünden alınınca İstanbulspor önce oyunu dengeledi sonra da Mert’in hatasından faydalanarak golü attı. Maçın sonuna doğru Beşiktaş yine üstünlük sağladı ve bu kez Redmond harika bir golle perdeyi kapattı.

YORUM YAZ